Skanowanie bez rys

Firma Veracomp wprowadza do sprzedaży pierwszy na rynku skaner wyposażony w technologię przetwarzania obrazu Digital ICE, która ma za zadanie poprawiać jakość skanowanych materiałów.

Microtek SnaMaker 6800

Microtek SnaMaker 6800

Stworzona przez firmę Applied Science Fiction technologia Digital ICE umożliwia automatyczne usuwanie uszkodzeń występujących na powierzchni skanowanych obiektów (pęknięcia, załamania, rysy, odciski palców, zabrudzenia, itp.). Digital ICE wykorzystuje mapę defektów, aby zidentyfikować dokładną lokalizację fizycznych uszkodzeń lub innych niedoskonałości skanowanego materiału. Zróżnicowana technologia cieniowania oraz zastosowanie specjalnie opracowanych algorytmów znacznie redukują negatywny wpływ uszkodzeń, sprawiając iż skanowany obraz jest bliski pierwowzorowi.

ScanMaker 6800 osiąga maksymalną rozdzielczość optyczną 2400x 4800 dpi. 48-bitowa głębia kolorów oznacza, że skaner rozpoznaje trylion kolorów.

W skanerze zastosowano technologię New Sigma-6CCD. Przetwornik składa się z sześciu rzędów sensorów CCD dla poprawienia reprodukcji kolorów. Jest to dwa razy więcej niż w konwencjonalnej 3-linearnej tablicy, co skutkuje lepszym przechwytywaniem danych.

ScanMaker 6800 posiada także wbudowaną przystawkę do skanowania materiałów transparentnych z funkcją FilmView. Na panelu skanera znajduje się siedem przycisków typu Smart-Touch, dzięki którym można uruchomić funkcje skanowania, wysyłania faksu, poczty elektronicznej, kopiowania dokumentów, przesyłania dokumentu do programu OCR. Przycisk Scan-to Web uruchamia funkcję publikacji fotografii na stronie WWW. Skaner komunikuje się z komputerem za pośrednictwem portu USB 2.0 lub FireWire.

Dzięki zastosowaniu oprogramowania ScanWizard 5 użytkownik może wybrać pomiędzy skanowaniem standardowym a zaawansowanym, dopasowując w ten sposób interfejs do własnego doświadczenia i umiejętności. Wbudowana funkcja rozpoznawania tekstów (OCR) pozwala uzyskać edytowalne dokumenty ze skanowanych tekstów.

Do urządzenia dołączono również oprogramowanie do rozpoznawania tekstu Abby FineReaderOCR, które przetwarza skanowany dokument w tekst gotowy do edycji oraz rozpoznaje języki C ++, Java czy Pascal, co może być bardzo przydatne dla programistów. Skaner wyposażono także w programy do obróbki grafiki Adobe PhotoDeluxe 4.0 (PC), Adobe PhotoShop LE (Mac). Z kolei oprogramowanie Ulead DVD Picture Show i Ulead PhotoExplorer służy do skanowania i katalogowania zdjęć z możliwością ich przeglądania na stacjonarnym odtwarzaczu DVD oraz ich modyfikacji i prezentacji na stronie WWW.

Objęty 2-letnią gwarancją ScanMaker będzie sprzedawany od stycznia w cenie 2400 zł netto.


Zobacz również