Skanowanie wprost do Internetu

Umax zaprezentował dwa nowe modele skanerów z serii Astra, umożliwiające natychmiastową publikację skanowanych zdjęć na stronach WWW.

W tym tygodniu firma Umax wprowadzi do sprzedaży dwa nowe modele tanich skanerów z serii Astra. Pozwolą one na skanowanie wprost do Internetu, tj. publikowanie zdjęć bezpośrednio na witrynie WWW. Wraz z tym sprzętem użytkownicy otrzymają roczne, darmowe konto - 50 MB umieszczone na specjalnym serwisie - ImageOnline.

AstraNet 3420 i 3470 zapewniają rozdzielczość 600 x 1200 pkt. na cal (dpi) oraz 42-bitową paletę kolorów. Urządzenia można z komputerem połączyć szybkim złączem USB. Model AstraNet 3470 ma wbudowaną przystawkę do skanowania slajdów i filmów 4 x 5 cali w cenie 179 USD. Za 129 USD można nabyć model AstraNet 3420 bez tego dodatku, jednak model ten może automatycznie rozpoznać, czy dokument najlepiej skanować w wersjach: kolorowej, czarno-białej czy w odcieniach szarości.

Oba modele mają przycisk pozwalający przesłać zeskanowany obraz bezpośrednio do określonego programu lub w wybrane miejsce w sieci, bez uprzedniego zapisywania na dysku. Oba także są sprzedawane z zestawem oprogramowania: NewSoft Presto PageManager i PageType, Caeres OmniPage LE, Adobe PhotoDeluxe i Photoshop LE.

Więcej informacji:www.umax.com


Zobacz również