Skarby za grosze

Każdy chciałby znaleźć skarb. W naszych internetowych poszukiwaniach wartościowego, bezpłatnego oprogramowania każdego dnia natrafiamy na prawdziwe perełki. A następnie dzielimy się tymi zdobyczami z naszymi czytelnikami.


Każdy chciałby znaleźć skarb. W naszych internetowych poszukiwaniach wartościowego, bezpłatnego oprogramowania każdego dnia natrafiamy na prawdziwe perełki. A następnie dzielimy się tymi zdobyczami z naszymi czytelnikami.

Przeglądanie Internetu przypomina czasem metody działania poszukiwacza skarbów. Zanim trafisz na upragnioną żyłę złota, często musisz przekopać i przesiać przez sito tony urobku. Trafiasz na różne odpadki, kamienie, rzeczy pozornie wartościowe, które kuszą twoje oko. Nagroda czeka jednak na samym końcu i warto na nią zapracować. My, poszukiwacze internetowych skarbów bezpłatnego oprogramowania, przedstawiamy kilka cennych łupów.

Allway Sync 6.8.2 Free (FR)

Skarby za grosze

Centrum sterowania Allway Sync w pełnej okazałości. Program wskazuje zasoby do przetworzenia wraz z kierunkiem ich synchronizacji.

Pracując z różnymi kopiami dokumentów na wielu komputerach, ciężko się zorientować, gdzie znajduje się najbardziej aktualna wersja pliku. Co więcej, po jakimś czasie okazuje się, że każda z nich jest trochę inna. Ręczne synchronizowanie zabiera cenny czas, dlatego warto skorzystać z odpowiedniego narzędzia do zautomatyzowania tego procesu. Allway Sync Free potrafi sprostać temu wyzwaniu. Wystarczy po uruchomieniu programu wskazać ścieżki dostępu do folderów, gdzie znajdują się zasoby, o które nam chodzi. Program samodzielnie dokona analizy i określi, które z plików wymagają zaktualizowania.

W zależności od potrzeb, możesz dokonywać synchronizacji jednokierunkowej, dwukierunkowej lub wielokierunkowej. Najnowsza wersja pliku jest wybierana na podstawie kilku atrybutów i znaczników czasowych. Jeśli komputery, między którymi chcesz uzupełnić dane, nie mają bezpośredniego połączenia, możesz użyć przenośnej pamięci USB. Allway Sync Free dzięki odpowiedniej konfiguracji sam wykona wcześniej zaprogramowaną synchronizację, biorąc pod uwagę różne kryteria (na skutek wykrytych zmian w zawartości pliku, przed wylogowaniem z systemu, po upłynięciu określonego czasu).

Informacjehttp://p1.pcworld.pl/r/4fa3a

Documeron 2.1 (FR)

Skarby za grosze

Documeron prezentuje listę ostatnio używanych plików. Nie stracisz z oczu żadnych dokumentów, nad którymi ostatnio pracowałeś, niezależnie od miejsca ich zapisania.

Zdarza ci się nie móc znaleźć dokumentu, nad którym jeszcze niedawno pracowałeś? Nie ma go już na liście ostatnio otwieranych plików, nie pamiętasz jego dokładnej nazwy ani lokalizacji. Najwyższy czas na zatrudnienie pomocnika w postaci aplikacji Documeron. Po uruchomieniu program monitoruje dokumenty, których używasz, i zapisuje je na specjalnej liście posegregowanej na kategorie tematyczne (przykładowo pliki edytora Word, pliki graficzne). Dzięki temu możesz szybko odnaleźć i uruchomić poszukiwany plik.

W każdej chwili możesz sięgnąć do archiwum Documerona. Po naciśnięciu ikony programu umieszczonej na pasku systemowym uzyskujesz natychmiastowy dostęp do listy, a menu kontekstowe zapewnia dodatkowe funkcje: uruchamianie dokumentu, panel informacyjny, drukowanie, przenoszenie, kopiowanie, usuwanie).

Informacjehttp://p1.pcworld.pl/r/cc8ce

Freeciv 2.1.1 (OS)

Skarby za grosze

"Cywilizacja" w wersji Open Source. "Freeciv" dostarcza rozrywki na długie godziny. Jak widzisz, dostępna jest również polska wersja językowa gry.

Pora na chwilę odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Dlaczego nie uprzyjemnić go sobie rozgrywką w dobrze znaną grę strategiczną. Ciesząca się kiedyś ogromną popularnością "Cywilizacja" doczekała się swojego odpowiednika, rozwijanego przez społeczność wolnego oprogramowania. "Freeciv" przypomina pierwszą i drugą częścią "Civilization". W rozgrywce może uczestniczyć do 30 graczy jednocześnie. Oczywiście dozwolona jest również gra w sieci LAN lub przez Internet w trybie multiplayer. Twoim zadaniem jest przewodzenie swojemu narodowi, budowa miast, zdobywanie kolejnych terenów, pilnowanie ekonomii, praca nad wynalazkami oraz staczanie bitew z niepokornymi, którzy stają ci na drodze.

Do wyboru masz blisko 100 nacji oraz 50 jednostek różnego przeznaczenia. Dostępnych jest wiele map oraz gotowych scenariuszy. Od strony graficznej "Freeciv" dla wielu pozostawia zapewne wiele do życzenia, ale tak naprawdę nie to jest tutaj najważniejsze. Ze swojej strony zapewniamy, że jakość produktu stoi na naprawdę wysokim poziomie.

Informacjehttp://p1.pcworld.pl/r/401ef

"Freeciv" oferuje do wyboru blisko 100 nacji oraz 50 jednostek różnego przeznaczenia. Dostępnych jest także wiele map oraz gotowych scenariuszy rozgrywki.

High Quality Photo Resizer 4.20 (FR)

Skarby za grosze

W ramach swoich możliwości High Quality Photo Resizer ma również nakładanie na zdjęcia cyfrowe różnego rodzaju efektów specjalnych.

Jeśli kolekcja twoich zdjęć rozrosła się nieoczekiwanie do ogromnych rozmiarów i nie masz pojęcia, jak nad nią zapanować, polecamy twojej uwadze program High Quality Photo Resizer. Jego podstawowe zadanie to zmiana rozmiarów wielu plików graficznych jednocześnie. Wrażenie robi liczba obsługiwanych formatów, zarówno wejściowych (BMP, DIB, EMF, GIF, ICB, JPG, JPEG, PBM, PCD, PCX, PGM, PNG, PPM, PSD, PSP, RLE, SGI, TGA, TIF, TIFF, VDA, VST, WBMP, WMF), jak i wyjściowych (JPG, PNG, GIF, BMP, TIF, TGA, WMF, EMF).

Możesz dodawać całe katalogi ze zdjęciami lub poszczególne pliki. Oprócz zmiany rozmiaru oraz formatu, High Quality Photo Resizer oferuje również pakiet blisko 40 efektów specjalnych (między innymi wyostrzanie, negatyw, mozaika, wybrzuszanie, rozmywanie, rybie oko czy zmiękczanie), które możesz automatycznie zastosować na wszystkich edytowanych fotografiach.

Informacje http://p1.pcworld.pl/r/fd3a6