Skazany za przeróbkę Xboxa

22-letni Brytyjczyk, absolwent renomowanej uczelni w Cambridge, w przypływie kreatywności postanowił ulepszyć nieco popularną konsolę do gier Xbox, wyposażając ją w dysk twardy o pojemności 200 GB. Co więcej, młodzieniec postanowił na swoim "wynalazku" zarobić, sprzedając tak spreparowane konsole z zainstalowanymi na dysku nielegalnymi wersjami gier komputerowych.

Brytyjczyk, którego personaliów nie znamy, sprzedawał konsole za pośrednictwem swojej strony internetowej za 380 funtów. Na dyskach sprzedawanych Xboxów znajdowało się ogółem 80 różnych tytułów.

Na trop przedsiębiorczego mężczyzny wpadli przedstawiciele organizacji ELSPA (Entertainment & Leisure Software Publishers Association). Konfiskacie uległ posiadany przez niego sprzęt - trzy komputery PC, dwie drukarki, trzy konsole Xbox i 38 twardych dysków. Młody Brytyjczyk został za swoje postępowanie skazany na 140 godzin służby publicznej. Musi także zapłacić 750 funtów kosztów procesu.

Zobacz również:

Od momentu wprowadzenia zakazu modyfikacji konsol do gier w październiku 2003 (zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej), jest to pierwszy tego typu przypadek w Wielkiej Brytanii.

Więcej inormacji: BBC.