SketchArtist - jak w filmie kryminalnym

SketchArtist jest programem, za pomocą którego wykonamy profesjonalny portret pamięciowy. Kilka ruchów rysika na ekranie PDA lub palmofonu wystarczy, aby uzyskać rysunek nie gorszy od zawodowego policyjnego portrecisty.

SketchArtist - jak w filmie kryminalnym

SketchArtist

Program zawiera bazę gotowych elementów składowych ludzkiej twarzy, oddzielnie kobiecej i męskiej. Możemy wybierać spośród kilkuset rodzajów fryzów, kolorów włosów, brwi, oczu, nosa, uszu, ust, wąsów i podbródka (z brodą lub bez w przypadku mężczyzny). Dodatkowo każdy z elementów możemy później dowolnie kształtować, co sprawia że liczba kombinacji dodatkowo wzrasta.

Rysowanie, a raczej składanie, portretu jest bardzo przyjemnym i prostym zajęciem. Wystarczy wskazywać rysikiem wybrane elementy, które same umiejscawiają się we właściwych miejscach. Oczywiście można je później zmodyfikować, jeśli automatyczny wybór nie do końca okaże się trafny.

SketchArtist - jak w filmie kryminalnym

SketchArtist

Gotowy portret możemy zapisać jako plik graficzny w formacie .bmp i wydrukować bądź przesłać znajomym. Można też go użyć do identyfikacji dzwoniącego znajomego.

Aplikacja firmy VITO Technology działa na urządzeniach z Windows Mobile. Oprócz wersji płatnej, działającej przez 14 dni, producent udostępnia również wersje Light. SketchArtist 2.5 Light funkcjonalnie niczym nie różni się od wersji płatnej - ograniczona jest baza danych elementów, do sześciu do dwunastu z każdej kategorii.

Program: SketchArtist 2.6.1 (2.5 Light)

Producent: VITO Technology

Strona programu: Wersja 2.6.1, Wersja 2.5

Cena: Wersja 2.6.1 - 7$, Wersja 2.5 - bezpłatna

Pobierz: SketchArtist 2.6.1 Windows Mobile

Pobierz: SketchArtist 2.5 Lite Windows Mobile