Ski Park Manager

Skocznia nie dla Adama Małysza.

Skocznia nie dla Adama Małysza.

SKI Park Manager
Zarządzasz kurortem narciarskim, budujesz skocznie i obiekty sportowe oraz sprawdzasz swoje umiejętności menedżerskie. Niestety grafika jest przestarzała i nie dorównuje dzisiejszym grom.

Na początku gry wybierasz jedno z 90 dostępnych miejsc, w którym zamierzasz zbudować ośrodek. Każda mapa ma bramę wejściową, a na koncie firmy jest gotówka, za którą budujesz infrastrukturę. Wytyczasz trasy narciarskie i wyciągi, stawiasz lokale, hotele, pensjonaty, restauracje, wypożyczalnie sprzętu i wiele innych budowli. Zatrudniasz też personel i organizujesz akcje promocyjne. Ważnym elementem rozgrywki są badania nad nowymi technologiami (nowocześniejsze kolejki) oraz nowymi formami wypoczynku na śniegu. Podczas rozgrywki zmienia się pogoda, więc w kurorcie podczas sezonu narciarskiego może zabraknąć śniegu. Musisz wówczas kupić maszyny naśnieżające stoki lub zwinąć interes.

Zima bez śniegu

Pomysł gry, w której zarządzasz kurortem narciarskim, jest chybiony. Choć jestem fanatykiem jazdy na nartach, Ski Park Manager zupełnie do mnie nie przemawia. Gra jest brzydka, szybko się nudzi, a patrząc na szusujące ludziki, tylko się złościłem, że sam nie mogę pozjeżdżać.

Jarosław Rokicki