Składana Moto Razr może zadebiutować jako bardzo drogi średniak

Motorola reaktywuje kultową serię Razr. Tym razem cena ma być przystępna.

Oryginalna Motorola Razr była strzałem w dziesiątkę. Telefon komórkowy ze składaną obudową zadebiutował po raz pierwszy w czerwcu 2004 roku, a sprzedaż ruszyła kilka miesięcy później. Clamshell od Motoroli wyróżniał się niesamowicie elegancką oraz cienką, jak na tamte czasy obudową wykonaną z aluminium. Było to urządzenie, które znacząco osłabiło pozycję Nokii. Razr V3 została bardzo ciepło przyjęta nie tylko w Stanach Zjednoczonych, czyli lokalnym rynku Motoroli, ale także w Europie.

Składana Moto Razr może zadebiutować jako bardzo drogi średniak

Źródło: techadvisor.com

Motorola Razr V3 była flagowym modelem, który wyróżniał się wysoką ceną i bardzo podstawową specyfikacją techniczną, co nie przeszkodziło w osiągnięciu ogromnego sukcesu rynkowego. Przez dwa lata sprzedano 50 milionów urządzeń. Cztery lata po debiucie Motorola poinformowała, że na rynek trafiło ponad 130 milionów urządzeń. Taki wynik spowodował, że Razr V3 stała się najlepiej sprzedającym się telefonem komórkowym na świecie.

Lata mijały, a na rynku pojawiło się wiele wariacji takich, jak V3i ze wsparciem dla iTunes, modele z czytnikami kart pamięci oraz wersje z obsługą EDGE. Z czasem wprowadzono także Razr 2, ale urządzenia te nie sprzedawały się już tak dobrze, jak oryginalny model.

Tonący brzytwy się chwyta, więc Motorola w obliczu kryzysu oraz wszechobecnych smartfonów reaktywowała markę Razr ponownie w 2011 roku, kiedy to zaprezentowano urządzenie z Androidem. Droid Razr posiadał karbonową obudowę podobną do tej znanej z oryginalnego modelu V3, ale urządzenie nie odniosło sukcesu rynkowego.

Składana Moto Razr może zadebiutować jako bardzo drogi średniak

Źródło: pcworld.pl

Obecnie coraz częściej słyszymy plotki o zupełnie nowej Motoroli Razr. Rok 2019 to z pewnością rok sieci 5G, ale także składanych smartfonów. To idealna szansa dla Motoroli. Nazwa Razr od razu kojarzy się z urządzeniami z klapką.

Raport LetsGoDigital powołując się na anonimowe źródło informuje, że nowy model Razr faktycznie ma posiadać składaną konstrukcję podobną do tej znanej z modelu Razr V3, ale w środku zamiast małego ekranu i klawiatury numerycznej znajdzie się elastyczny wyświetlacz.

Do dnia dzisiejszego nie udostępniono żadnych oficjalnych informacji o nowym modelu. Obrazy krążące w sieci są renderami, a finalny wygląd urządzenia z pewnością się zmieni.

W raporcie znajdują się także informacje odnośnie ceny. Moto Razr ma być tańsza od pierwszych składanych smartfonów - Samsunga Galaxy Fold i Huawei Mate X, które wycenione są na około 2000 dolarów. Urządzenie od Motoroli będzie kosztować mniej, ponieważ mówi się o zastosowaniu średnio półkowego procesora, który pozytywnie wpłynie na wysokie koszty produkcji. W chwili obecnej technologia elastycznych i składanych ekranów jest na etapie rozwoju, a produkcja wyświetlaczy tego typu jest bardzo droga.

Według LetsGoDigital Motorola Razr ma kosztować około 1500 dolarów.

Kolejnym cięciem kosztów ma być zastosowanie mniej pojemnego akumulatora. Jeżeli plotki się potwierdzą i cena będzie wynosić około 1500 dolarów okaże się, że nowa Motorola Razr stanie się najdroższym średniakiem na rynku. Niestety, nie wróżymy jej świetlanej przyszłości. Mało który użytkownik będzie skłonny wydać tak dużą sumę pieniędzy na urządzenie tylko ze względu na składany ekran oraz kultową markę Razr.

Kolejnymi problemami są proporcje ekranu, które skutecznie utrudnią oglądanie filmów wideo. Po nieudanej premierze Samsunga Galaxy Fold oraz opóźnieniu wprowadzenia do sprzedaży Huawei Mate X wielu dziennikarzy obawia się o wytrzymałość składanych urządzeń.

W raporcie zawarto również informacje na temat dostępności. Motorola Razr ze składanym ekranem początkowo pojawi się w Stanach Zjednoczonych. Premiera ma odbyć się w grudniu 2019 roku lub na początku 2020 roku. Po jakimś czasie urządzenie ma dotrzeć również do Europy. Nie wiadomo czy telefon pojawi się w sprzedaży w Polsce. Niestety pomimo ciekawego projektu wysoka cena i nie najwyższa wydajność sprawią, że Motorola Razr podzieli losy Droid Razr i pozostanie głównie ciekawostką i jednym z pierwszych urządzeń ze składanym ekranem.