Składane smartfony Google: wygląda to coraz lepiej

Pierwszy składany smartfon będziemy mogli kupić pod koniec tego roku. Jeżeli interesuje Was ten projekt, spieszymy donieść, że partnerzy projektu poważnie zabierają się do pracy.

Projekt Ara realizowany przez Google Advanced Technology and Projects zakłada stworzenie otwartej sprzętowej platformy pozwalającej użytkownikowi przy wykorzystaniu tzw. szkieletów i różnego rodzaju modułów dostępnych w dedykowanym sklepie Google skompletować smartfon. Mamy więc tutaj do czynienia z czymś na kształt "składaka" PC, w którym sami możemy przeprowadzić w razie konieczności wymianę wadliwego bądź przestarzałego podzespołu.

Do premiery rynkowej pierwszego zestawu pozwalającego na złożenie smartfona z modułów jest coraz bliżej, co potwierdzili właśnie partnerzy projektu, firmy Innolux i Sennheiser.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]
  • Galaxy Watch 4 - nowości i aktualizacje po premierze [19.10.2021]

Innolux

Firma Innolux zapowiedziała masową produkcję pierwszego modułu wyświetlacza LTPS o przekątnej 4,5 cala oraz następujących parametrach: 326 ppi, jasność 600 cd/m2. Dodatkowo dowiadujemy się, że panel został zabezpieczony szkłem Gorilla Glass i jest otoczony ramką o grubości 1 mm, zaś w module znalazło się jeszcze miejsce na mikrofon. Całość prezentuje się następująco:

Składane smartfony Google: wygląda to coraz lepiej

Projekt Ara: moduł wyświetlacza

Pierwsze moduły trafią do produkcji w ciągu czterech miesięcy. Ich masowa produkcja ma się rozpocząć w ciągu dziewięciu miesięcy.

Sennheiser

Sennheiser to niemiecka firma, która zajmuje się produkcją m.in. mikrofonów, słuchawek i akcesoriów telefonicznych. Zapowiedziała właśnie, że opracowuje dwa moduły audio High-end: Amphion i Proteus. Więcej o nich dowiecie się z poniższego materiału: