Składany iPhone istnieje i ma się dobrze. Sprawdź, jak będzie wyglądać.

Apple od lat pracuje nad składanym modelem iPhone'a. Wiemy, jak będzie wyglądać. Okazuje się, że nie powinien być tak drogi, jak myśleliśmy.

W 2019 roku Samsung oraz Huawei wprowadzili na rynek pierwsze smartfony z elastycznymi ekranami. Od dłuższego czasu mówi się, że do wejścia na ten rynek szykuje się również Apple. Gigant z Cupertino cały czas pracuje nad składanym modelem iPhone'a, ale urządzenie trafi na rynek dopiero w momencie wyeliminowania wszystkich wad. Patrząc na pierwotny debiut Galaxy Z Fold oraz Huawei Mate X nie dziwi nas, że Apple nie śpieszy się z premierą składanego iPhone'a.

Samsung Galaxy Z Flip
Źródło: PCWorld.com

Samsung Galaxy Z Flip

Źródło: PCWorld.com

Zgodnie z najnowszymi informacjami składany model iPhone'a konkurować będzie z Galaxy Z Flip. Urządzenie zostanie wyposażone w obudowę typu clamshell. W środku znajdziemy duży, elastyczny ekran OLED. Na zewnętrznej części obudowy umieszczony będzie ekran pożyczony z zegarka Apple Watch. Pozwoli on na wykonywanie prostych czynności takich, jak odbieranie połączeń.

Znany YouTuber - Jon Prosser nagrał nowy materiał wideo, w którym zbiera informacje dotyczące składanego modelu iPhone'a.

Apple skupia się na zmniejszeniu wymiarów zewnętrznych tak, aby po złożeniu urządzenie było niesamowicie kompaktowe. Prosser przekazał, że według niego Apple opracowuje równocześnie dwa prototypu składnego iPhone'a z elastycznym ekranem. Do ich budowy wykorzystywane jest szkło Ceramic Shield, które znamy już z iPhone'a 12.

Niestety najnowsze informacje przekazują, że urządzenie jest w początkowej formie rozwoju i nadal ma sporo wad. Analitycy przekazują, że składany model iPhone'a trafi na rynek dopiero w okolicach 2023 roku. Dodatkowo data premiery może zostać odsunięta w czasie o dodatkowe 12-24 miesięcy.

Sprawdź najnowsze infromacji o nadchodzącym iPhone 13.

Źródło: Gizmochina.com