Składany smartfon OPPO zadebiutuje z adaptacyjnym systemem

OPPO zamierza wprowadzić składanego smartfona z systemem operacyjnym przystosowanym do obsługi wielu ekranów.

OPPO pogrywa coraz śmielej nie tylko w Chinach, ale i na rynku międzynarodowym. Producent właśnie potwierdził, że pracuje nad składanym smartfonem, ale to nie jedyne nowości. Chińczycy pozazdrościli Samsungowi i Huawei'owi procesorów i zamierzają wprowadzić własny, autorski chip.

Składany smartfon OPPO zadebiutuje z adaptacyjnym systemem

Źródło: oppo

OPPO, które w Polsce jest oficjalnie obecne dopiero od początku 2019 roku planuje w przyszłym roku zaprezentować swojego pierwszego składanego smartfona. Przedsiębiorstwo sławne jest z ujawniania wielu informacji jeszcze przed oficjalną premierą. Z taka sytuacją mamy do czynienia również teraz. Globalny wiceprezes OPPO - Lin Chang na konferencji Future Technology Conference 2019 w trakcie swojego przemówienia potwierdził, że dział Research & Development jest bardzo mocno zaangażowany w produkcje oprogramowania dla składanego smartfona, który zadebiutuje już w przyszłym roku.

Chińczycy prawdopodobnie dokładnie przyjrzeli się Samsungowi Galaxy Fold oraz Huawei'owi Mate X i po wyciągnięciu odpowiednich wniosków przystąpili do projektowania własnego, składanego smartfona.

Chang potwierdził, że urządzenie zadebiutuje na rynku ze specjalnym oprogramowanie, które odpowiedzialne będzie za skalowanie oraz adaptację interfejsu użytkownika do wielu ekranów znajdujących się w smartfonie. Podobne rozwiązanie posiada Samsung Galaxy Fold.

Pierwsze składane smartfony zadebiutowały w 2019 roku. Są to innowacyjne, ale bardzo niedopracowane konstrukcje, które w chwili obecnej pełnią jedynie funkcję reklamowe pokazując możliwości największych graczy na rynku. Zarówno Galaxy Fold, jak i Mate X to urządzenia, które słabo sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, są bardzo delikatne, drogie, oraz pracują pod kontrolą Androida 9.0 Pie, ponieważ proces aktualizacji oprogramowania w składanym smartfonie jest bardzo skomplikowany.

OPPO nie przedstawiło żadnych szczegółowych informacji odnośnie swojego składanego smartfona. Nie doczekaliśmy się także żadnych dat. Do tej pory chiński producent był pionierem w stosowaniu innowacyjnych rozwiązań takich, jak czytnik linii papilarnych w ekranie czy wysuwany aparat przedni. Wystarczy przypomnieć sobie odważne modele Reno i Reno Zoom, które posiadały najnowsze rozwiązania oraz charakteryzowały się niezwykle ciekawym wyglądem.

Fakt, że OPPO planuje wprowadzić do sprzedaży składane urządzenie nie jest zaskakujący. Producent deklaruje, że skupia się na stworzeniu urządzenia, które będzie trwała, co w przypadku obecnych na rynku składanych telefonów nie jest wcale oczywiste.

Źródło: 91mobiles.com