Sklep Play ukrywa wyniki wyszukiwania dla hasła koronawirus

Google nie chce siać paniki, a dodatkowo zamierza chronić użytkowników przed wyłudzeniami.

Koronawirus to jeden z największych problemów w ciągu ostatnich kilku lat. Wybuch epidemii wirusa, który szybko rozprzestrzenił się po całym świecie wywołał wiele problemów gospodarczych i społecznych. Należy wiedzieć również, że koronawirus stał się okazją dla nieuczciwych przedsiębiorców, którzy pragną zarabiać na ludzkim nieszczęściu.

Sklep Play ukrywa wyniki wyszukiwania dla hasła koronawirus

Źródło: pcworld.com

W sieci pojawiają się kolejne informacje o tym, jak z półek sklepowych znikają produkty takie, jak ryż czy makaron, a maseczki chirurgiczne, które już od dłuższego czasu są towarem deficytowym sprzedawane są po cenie kilkadziesiąt razy wyższej, niż do tej pory. Aby zapewnić stabilny łańcuch dystrybucji Sharp zamiast produkować telewizory tymczasowo wytwarza 150 tysięcy maseczek chirurgicznych dziennie.

Zobacz również:

  • Uruchomiono obliczenia kwantowe na tradycyjnych komputerach
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [3.08.2021]
  • Android 12 wykorzysta funkcję znaną z PS5! O co chodzi?

W działania przeciwko koronawirusowi zaangażowało się również Google. W styczniu wyszukiwarka Google uruchomiła SOS Alert dla wszystkich zapytań związanych z koronawirusem, aby zapewnić internautom dostęp do zweryfikowanych i potwierdzonych informacji.

Teraz Google postanowiło ukryć wyniki wyszukiwania dla hasła koronawirus w Sklepie Play. W przypadku, gdy w Sklepie Play wpiszemy do wyszukiwarki hasło "coronavirus" lub "COVID-19" wyszukiwarka zwróci nam informacje o braku wyników wyszukiwania. Dopisywanie dodatkowych słów takich, jak mapa czy tracker również nie pomaga.

Jedynym sposobem na wyszukanie aplikacji powiązanych z koronawirusem w Sklepie Play z programami stworzonymi przez organizacje pozarządowe jest wpisanie hasła "COVID19" bez myślnika. W tym wypadku ukażą nam się szczątkowe wyniki wyszukiwania. Dodatkowo wyszukiwarka wbudowana w Sklep Play zaproponuje nam hasła powiązane ze słowem koronawirus.

Zmiany zostały wprowadzone dziś nad ranem. Użytkownicy donoszą, że jeszcze wczoraj w nocy wszystko działało normalnie. Google wprowadziło ograniczenia, aby zapobiec szerzeniu się niepotwierdzonych informacji. Dodatkowo gigant chce chronić swoich użytkowników przed wyłudzaniem pieniędzy.

Źródło: 9to5google.com