Sklep Windows ma już ponad 100 tysięcy aplikacji

Microsoft pochwalił się 100-tysięczną aplikacją w Sklepie Windows. Zagościła ona w nim w nim w zaledwie 8 miesięcy po premierze sklepu.

Microsoft poinformował z dumą, że w Sklepie Windows znajduje się już ponad 100 tysięcy aplikacji, który to wynik udało się osiągnąć w zaledwie 8 miesięcy po jego premierze. Słowo "zaledwie" wydaje się tutaj uzasadnione, jeżeli weźmiemy pod uwagę następujące dane dotyczące konkurencji:

- Android Market zaoferował 100 tysięcy aplikacji w dwa lata po premierze

- App Store w około 16 miesięcy po premierze

Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że sklepy Google i Apple uruchamiane były w zupełnie innych realiach. Ponadto warto tutaj przypomnieć, że plany Microsoftu były znacznie bardziej ambitne. Na kilkanaście dni przed udostępnieniem systemu Windows 8 Keith Lorizio, wiceprezes Microsoftu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w USA, zapowiedział bowiem, że wspomnianą barierę 100 tysięcy aplikacji sklep pokona z końcem lutego tego roku. Jak pamiętamy, do tego czasu założeń tych nie udało się zrealizować nawet w połowie. W sumie jednak nie jest to aż tak zaskakujące, jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak krytycznie przyjęty został przez użytkowników interfejs Modern UI.