Sklep Windows z aplikacjami Modern z nowym interfejsem dla Windows 8.1 Update 1

Sklep Windows, czyli oficjalne repozytorium aplikacji dla interfejsu typu Modern UI w systemie operacyjnym Microsoftu doczekał się sporego uaktualnienia. Przeorganizowano w nim interfejs i wprowadzono kilka usprawnień związanych z nowościami w aktualizacji Windows 8.1 Update 1.

Po wiosennej aktualizacji systemu operacyjnego Windows 8.1 oznaczonej Update 1 przyszła kolej na uaktualnienie aplikacji Microsoftu dla Modern UI. Gigant z Redmond zdecydował się na udostępnienie nowej wersji Sklepu Windows, czyli miejsca, z którego można pobierać oprogramowanie działające w interfejsie kafelkowym.

Zmiany dotyczą interfejsu oraz lepszego dostosowania Sklepu Windows do obsługi za pomocą klawiatury i myszy, podobnie jak to wcześniej miało miejsce z ekranem startowym. Nawigacja po sklepie z aplikacjami dla Windows 8.1 Update 1 jest teraz znacznie bardziej intuicyjna, a układ elementów na ekranie wygodniejszy w użyciu.

Zobacz również:

  • Firefox w końcu pojawi się w Sklepie Microsoft?
  • Patch Tuesday - systemy Windows otrzymują łatki
Sklep Windows z aplikacjami Modern z nowym interfejsem dla Windows 8.1 Update 1

Do najważniejszych zmian zalicza się widoczny cały czas pasek nawigacyjny na górze aplikacji, który w poprzedniej wersji trzeba było wywoływać. W sklepie znaleźć można też kolekcje, czyli między innymi wybrane przez pracowników Microsoftu programy dla początkujących lub aplikacje dla miłośników muzyki. Pojawiło sie też wsparcie dla aplikacji uniwersalnych, które raz zakupione będą działać nie tylko na komputerach i tabletach z systemem Windows 8.1, ale też na smartfonach z systemem Windows Phone 8.1.

Aktualizacji Sklepu Windows można dokonać poprzez usługę Windows Update. Jeśli nowy wygląd nie pojawił się automatycznie można wyszukać uaktualnienie ręcznie w opcjach systemu. Do skorzystania z nowej wersji sklepu konieczne jest wgranie udostępnionej miesiac temu dużej łatki Windows 8.1 Update 1.

źródło: winsupersite.com