Sklep internetowy Biedronka. Najpierw karty płatnicze, teraz sprzedaż online

Biedronka dopiero w te wakacje wprowadziła do swoich sklepów terminale pozwalające na płatność za zakupy z wykorzystaniem karty. Wygląda też na to, że sieć dyskontów nie chce na tym zaprzestać swojego rozwoju, a już niedługo uruchomiona zostanie internetowa wersja sklepu.

Sieć Biedronka przez wiele lat nie oferowała innej metody płatności niż gotówką, a oferowane towary można nabyć wyłącznie przez samodzielną wycieczkę do jednego z punktów. To się jednak zmienia. Najpierw wprowadzono system płatności za zakupy z wykorzystaniem smartfona, by później wprowadzić do swoich placówek klasyczne terminale płatnicze.

To nie koniec zmian w Biedronce, która najwyraźniej staja się rozwijać w innych obszarach, niż dotychczas. Jak donosi serwis Biztok, sieć zatrudniła bowiem osobę, która przejmie pod swoje stery witrynę internetową sklepu, a następnie wdroży w niej dodatkowy moduł sklepu internetowego.

Sklep internetowy Biedronka. Najpierw karty płatnicze, teraz sprzedaż online

Biedronka rozpoczęła poszukiwanie odpowiedniej osoby już w maju, które (jak potwierdzają dwa źródła) zakończyły się sukcesem kilka tygodniu temu. Od tego czasu Biedronka pracuje nad własnym sklepem internetowym. Nie powinno być to zresztą zaskoczeniem, bo o takim pomyśle na rozwój biznesu jako potencjalnym kroku mówili już rok temu przedstawiciele firmy.

Nadal nie wiadomo niestety, czy i kiedy sklep internetowy Biedronka zacznie swoją działalność. Otwartym pozostaje pytanie, w jaki sposób będą realizowane zamówienia oraz jak poradzi sobie sieć na rynku dostaw produktów spożywczych, na którym działa już kilku jej konkurentów.

źródło: biztok.pl