Sklep w Windows 10 będzie oferował nie tylko aplikacje i gry

W sklepie Windows Store użytkownicy systemów Microsoftu mogą teraz kupić gry i aplikacje napisane z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym giganta z Redmond. W przeciwieństwie do Google Play i App Store oferta ogranicza się wyłącznie do tych dwóch kategorii. To się może w przyszłości zmienić wraz z premierą Windows 10.

W przypadku urządzeń mobilnych z systemami Android oraz iOS w aplikacji sklepu, którą odpowiednio jest Google Play i App Store, można kupić różnego rodzaju treści. Podstawą oferty są aplikacje i gry mobilne, ale oprócz tego firmy sprzedają też muzykę, filmy, książki i czasopisma w wersji elektronicznej. Oferta Microsoft Store wypada przy tym dość blado. Wygląda jednak na to, że to ma się zmienić wraz z premierą Windows 10.

Teraz w Windows Store można kupić wyłącznie aplikacje i gry napisane z myślą o interfejsie Modern UI, czyli kafelkowym ekranie głównym zaprezentowanym po raz pierwszy wraz z premierą Windows 8 w 2012 roku. Użytkownicy programów pisanych z myślą o interfejsie pulpitu kupują oprogramowanie tak, jak do tej pory: na płytach lub w formie elektronicznej przez stronę internetową producenta.

W Windows 10 ma pojawić się możliwość kupowania oprogramowania działającego w trybie pulpitu bezpośrednio w Windows Store. Oprócz tego możemy spodziewać się w tym sklepie “innych cyfrowych treści”. Patrząc na ofertę konkurencji można się domyślać, że chodzi o cyfrowe materiały multimedialne, takie jak wideo, muzyka, książki i prasa. Na potwierdzenie tych informacji poczekamy jednak jeszcze kilka miesięcy.

źródło: neowin.net