Sklep z aplikacjami Amazon Appstore będzie częścią głównej aplikacji Amazonu

Amazon zmienił sposób w jaki użytkownicy mogą dotrzeć do aplikacji udostępnianych w ramach Amazon Appstore. Od teraz sklep z aplikacjami będzie częścią głównej aplikacji służącej do obsługi całego serwisu.

Amazon Appstore to podstawowe źródło oprogramowania dla urządzeń z rodziny Kindle Fire w których nie ma dostępu do Google Play. Z tego sklepu z aplikacjami mogą korzystać też posiadacze innych urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Google. Do tej pory uzyskanie dostępu do sklepu z poziomu urządzenia mobilnego wiązało się z problematycznym ściąganiem pliku APK ze strony internetowej sklepu i ręczną instalacją. Od teraz ma być to znacznie prostsze.

Amazon postanowił uczynić sklep Appstore częścią głównej aplikacji do obsługi strony internetowej sklepu. Program o nazwie Amazon każdy użytkownik Androida może pobrać i zainstalować bezpośrednio z usługi Google Play. W celu uzyskania dostępu do listy programów i gier w aplikacji największej platformy handlowej w sieci wystarczy udać się do sekcji "Shop by Departments" i wybrać pozycję "Apps and Games". Daje to dostęp do pełnej oferty sklepu.

Zobacz również:

Sklep z aplikacjami Amazon Appstore będzie częścią głównej aplikacji Amazonu

Trzeba jednak pamiętać, że w celu zainstalowania aplikacji pobranych z Amazon Appstore należy włączyć funkcje instalacji programów z nieznanych źródeł. Sklep od Amazonu nie jest tak głęboko zaszyty w systemie jak systemowe Google Play. Warto jednak przyjrzeć się ofercie międzynarodowego giganta świata e-commerce. W Amazon Appstore bardzo często w ramach promocji można ściągnąć za darmo świetne i w normalnych warunkach płatne aplikacje.

źródło: phonearena.com