Sklepy internetowe

Przeglad polskich sklepów internetowych.


!www.empik.com

Sklep reklamowany jako największy z istniejących na polskim rynku, ale przeglądając jego ofertę można mieć co do tego wątpliwości. Przy pierwszej wizycie po wpisaniu adresu empik.com, ukazuje się strona z informacjami na rozmaite tematy. Wynika to prawdopodobnie z chęci utworzenia przez EasyNet (właściciel empik.com) czegoś w rodzaju portalu kulturalnego. Co prawda, w głównym oknie wypunktowane są najlepsze, zdaniem serwisu, pozycje na liście zakupów w poszczególnych kategoriach, ale prawy, długi pasek odnośników kieruje do wiadomości branżowych (muzyka, książka, perfumy, kino, fotografia). Na samej górze umieszczono jeszcze inne linki oraz wyszukiwarkę.

Po wejściu na stronę sklepu (http://sklep.empik.com) nie da się nie zauważyć informacji o darmowej wysyłce zamówień, jeśli wartość paczki przekracza 85 zł. Korzystne dla klientów są różne formy realizacji płatności, podkreślić przy tym trzeba możliwość zapłaty w sklepie Empiku. Zamówienie także można odebrać w pobliskim salonie.

Jeśli już zdecydujemy się coś kupić i podążymy za odnośnikiem "film", to znajdziemy się w "Naszych propozycjach", które, niestety, są mało uporządkowane. Chociaż wydaje się, że nietrudno dodać przy tytule literki VH albo DVD, tutaj takich objaśnień będziemy szukać na próżno.

Opisy towaru są w Empiku bardzo lakoniczne. Treść zamyka się w czterech linijkach tekstu, a dane techniczne płyty to jedynie określenie producenta, roku wydania i nośnika. Ciekawostką jest również strona z notatką o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą przeglądanie treści erotycznych i polecenie wyjścia ze sklepu kierowane do osób poniżej 15 lat.

Mimo tych kilku zastrzeżeń, Empik.com zapowiada się na dobry sklep. Ma już odpowiednio rozbudowaną część kulturalną, tak więc oprócz kupowania można dowiedzieć się czegoś interesującego. Gdy tylko poprawią się asortyment i informacja o towarach - oferta Empiku może istotnie okazać się najlepsza na rynku.