Sklonuj CD

CloneCD, działając w trybie "raw mode" potrafi w większości przypadków utworzyć idealną kopię zabezpieczonego oryginału.

CloneCD, działając w trybie "raw mode" potrafi w większości przypadków utworzyć idealną kopię zabezpieczonego oryginału.

Przykładowo jeżeli producent umyślnie zaznaczy jeden z sektorów płyty jako uszkodzony, nie uda Ci się utworzyć zapasowej kopii oryginału za pomocą konwencjonalnych programów nagrywających. Mechanizm zabezpieczający sprawdza bowiem, czy uszkodzony sektor znajduje się w określonym miejscu odczytywanej płyty.

Tymczasem CloneCD tworzy kopię 1:1, zaznaczając ten sam sektor krążka jako uszkodzony. Obsługa programu jest bardzo prosta. Wystarczy włożyć oryginał do napędu i kliknąć przycisk kopiowania. Niestety program nie oferuje możliwości zgrywania wybranych fragmentów płyty czy twardego dysku, np. pojedynczych katalogów i plików.

Sklonuj CD
Program nie obsługuje wszystkich napędów CD-R/W, które są dostępne na rynku. Do nieobsługiwanych należą między innymi wybrane modele Ricoh i Yamaha. Aby współpracować z CloneCD, nagrywarka powinna obsługiwać zapis w trybie "raw mode", a ponadto odczytywać informacje ukryte na płycie (tzw. sub-channel data). Witryna oferuje listę obsługiwanych napędów, listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami oraz obszerną pomoc w języku angielskim. Cena obejmuje darmowe aktualizacje przez rok od daty zakupu. Bezpłatna wersja demonstracyjna ogranicza prędkość zapisu do 2x i nie pozwala zapisać na dysku konfiguracji programu. W najnowszej wersji 2.7.2.4 skrócono czas uruchamiania i zamykania programu, zmniejszono domyślny rozmiar bufora danych, ulepszono obsługę nagrywarek HP CD-Writer+ 8000 i usunięto wiele błędów.

Kopiowanie CD, CloneCD 2.7.2.4####

Elaborate Bytes

www.elby.de/CloneCD/english/index.htm

Cena: 49 USD