Skok na głęboką wodę

Multimedialny CD-ROM Twojego Stylu - produkt, który rozśmieszy Cię do łez.

Multimedialny CD-ROM Twojego Stylu - produkt, który rozśmieszy Cię do łez.

Słowo "multimedia" określające nową metodę przekazu informacji weszło już na stałe do powszechnego użytku. Pierwszym multimedialnym medium była bez wątpienia telewizja. Obecnie pięćdziesiąt lat po jej wynalezieniu poprzez multimedia rozumiemy łączenie wielu mediów, które pozwalają nasycać ludzkie zmysły wieloma informacjami uzyskiwanymi poprzez odbiór różnych bodźców (muzyki, dźwięku, nieruchomego i ruchomego obrazu). Podstawową nowością wprowadzoną w multimediach jest duży stopnieć interaktywności pomiędzy produktem a odbiorcą informacji.

Na polskim rynku z roku na rok pojawia się coraz więcej produktów multimedialnych. Większość z nich została stworzona za granicą, najlepsze już posiadają zlokalizowane polskie wersje językowe. Magia często nadużywanego obecnie słowa spowodowała, iż za konstruowanie własnych multimedialnych tytułów zabrały się zupełnie nowi producenci niezbyt dobrze orientujący się w branży komputerowej.

"Wielki skok" wydany przez popularne czasopismo kobiece aspirujące do roli kreatora gustów polskich biznesswoman jest jak piszą sami twórcy ...historią wirtualnej bohaterki Agaty. Na wstępie, po zainstalowaniu programu poznajemy Agatę, która jest młodą zamężną kobietą, raczej zamożną (ma dom i własnego porshe), wysportowaną (jeździ na nartach, pływa na windsurfingu). Jedynym problemem w jej życiu jest brak interesującej pracy. Tytułowy ?Wielki skok" to właśnie znalezienie naszej bohaterce dobrej posady oraz uzyskanie stabilnej pozycji w zatrudniającej jej firmie. Od tej chwili życie Agaty znajduje się w naszych rękach. Fabuła interaktywnych przygód bohaterki skierowana do idących przebojem przez życie polskich kobiet sukcesu jest bardzo naciągana. Agata cały czas ma życiowe problemy (np. kto pierwszy w firmie powinien napić się herabty), a piętrzące się przed nią przeciwności losu trzeba mozolnie pokonywać.

Na szczęście dzięki fachowości producentów ?multimedialnego" tytułu, absolutnie w żaden sposób, nie jesteśmy w stanie zidentyfikować się odtwarzaną przez nas rolą oraz postacią bohaterki. W sferze wizualnej program jest bowiem kolażem złożonym z fragmentów kolorowych i biało-czarnych filmów o różnych rozdzielczościach i sekwencji animowanej grafiki trójwymiarowej. Niektóre części aplikacji wyposażono w odczytywane przez lektorów podkłady dźwiękowe. Producenci ?Wielkiego skoku" stworzyli program, którego w żaden sposób nie można porównać nawet do naszych krajowych tytułów, nie mówiąc już o amerykańskich multimedialnych superprodukcjach. Trójwymiarowa Agata (maksymalnie 16 kolorów) przypomina frankenstainopodobną lalkę, animowaną tak iż, tylko w kilku sekwencjach widać sztywno poruszającą się rękę lub nogi. W niektórych, najfajniejszych momentach postacie nie wchodzą do pokoju i siadają na krzesłach lecz raczej lewitują. To samo dzieje się z samochodami poruszającymi się tylko liniowo po artystycznie przebarwionej, pseudotrójwymiarowej Warszawie (Nowy Świat, Pałac Kultury). Najbardziej żywiołową reakcję redaktorów CYBERa wywołało pojawienie się filiżanki z herbatą lądującej, jak latający spodek, na stole przed Agatą. ?Wielki skok" , który jest ewidentnym multimedialnym bublem polecamy zatem wszystkim użytkownikom komputerów PC, którzy znudzeni fachowością Hollywood zapragną odmiany.

Producent: Twój Styl

Wymagania systemowe: komputer zgodny z IBM PC, procesor Pentium, 8 MB RAM, karta graficzna 256 kolorów, karta dźwiękowa, napęd CD-ROM 4x, Windows 3.x, 95.

Dystrybucja: Twój Styl, 00-365, Warszawa 37, skr. Pocztowa 14.

Cena: rozsyłany bezpłatnie po przesłaniu specjalnego kuponu