Skoki narciarskie w grach PC - 5 najlepszych tytułów

RTL Ski Jumping 2007

Skoki narciarskie w grach PC - 5 najlepszych tytułów

RTL Ski Jump 2007

RTL Ski Jumping 2007 kolejna seria, której motywem przewodnim są sporty zimowe, a konkretniej - skoki narciarskie. Gra sygnowana jest marką jednej z najpopularniejszych telewizji niemieckich. Od 2000 roku uraczeni zostaliśmy aż ośmioma wydaniami. Ostatnie z nich miało miejsce w 2007 roku. W grze znajdziemy 41 skoczni, w tym obiekty z igielitem. W omawianej edycji, do naszej dyspozycji oddano tryb kariery, w którym prowadzimy zawodnika od 16 roku użycia i startujemy kolejno w lidze juniorskiej, amatorskiej i profesjonalnej.

W przeciwieństwie do wcześniej opisywanych tytułów, w RTL Ski Jumping 2007 na skoki wpływ mają nie tylko warunki atmosferyczne, ale również jakość używanego sprzętu. Prócz standardowego systemu rozwoju w aspekcie finansowym, zastosowano również awanse na kolejne poziomy doświadczenia oraz wyzwania i osiągnięcia, których zdobywanie nagradzane jest przedmiotami. Do rozbudowanego systemu wprowadzi nas szybko przystępny samouczek. Podobnie, jak w przypadku poprzednich pozycji, także w RTL Ski Jumping 2007 nie zagramy żadnym z prawdziwych zawodników. Ta pozycja jest skierowana bardziej do osób, które nie tylko czują w sobie miłość do skoków, ale również do wszelakiego typu gier menedżerskich.

Skoki narciarskie 2006

Skoki narciarskie w grach PC - 5 najlepszych tytułów

Skoki narciarskie 2006 to polska produkcja powstała na fali popularności Adama Małysza. Warto wspomnieć, że odpowiedzialna za nią była znana polska firma programistyczna, Metropolis Software. Do dyspozycji oddano nam tryb kariery podobny do tego, który pojawił się w RTL Ski Jumping. Innymi słowy rozpoczynamy od skoków w kategorii juniorskiej, by z czasem awansować dalej, do bardziej prestiżowych konkursów. W grze Skoki narciarskie 2006, prócz 13 różnych zawodów wchodzących w skład pucharu świata, mamy również możliwość wzięcia udziału w konkursie na olimpijskim obiekcie w Pragaleto. Jeśli chodzi o sterowanie, to programiści z Metropolis umożliwili pełne kontrolowanie skoczka w niemal każdym momencie skoku, do tego z użyciem prostego mechanizmu.

W grze Skoki narciarskie 2006 do dyspozycji oddano nam 26 zawodników, z których każdy posiada inne właściwości i mechanikę samego skoku. Podobnie jak w poprzednich produkcjach, również i tutaj zaimplementowano tryb gry wieloosobowej (Hot Seat). Graficznie Skoki Narciarskie 2006 prezentują się naprawdę nieźle i przeszły próbę czasu z całkiem dobrym skutkiem.