Skoki narciarskie w grach PC - 5 najlepszych tytułów

Vancouver 2010

Skoki narciarskie w grach PC - 5 najlepszych tytułów

Vancouver 2010

Vancouver 2010: The Official Video Game of the Olympic Winter Games jest stosunkowo nową produkcją - zostało wydane w styczniu 2010 roku. Jak przystało na oficjalną grę Zimowych Igrzysk Olimpijskich, Vancouver 2010 nie skupia się tylko na skokach narciarskich, ale oferuje również inne dyscypliny (narciarstwo alpejskiej, narciarstwo biegowe czy łyżwiarstwo szybkie).

Jest to jedna z niewielu gier, w której możemy obserwować zmagania z oczu zawodnika, czyli w tak zwanym trybie FPP. Prócz standardowego konkursu olimpijskiego, możemy również odblokować wyzwania, które polegają na konieczności wykonania określonych zadań. Tytuł oficjalnej gry Igrzysk Olimpijskich zobowiązuje, w związku z tym oprawa graficzna stoi na bardzo wysokim poziomie. Vancouver 2010 posiada również rozbudowany tryb rozgrywki wieloosobowej.

Dodatkowo: Winter Games

Skoki narciarskie w grach PC - 5 najlepszych tytułów

Winter Games

Wydana w 1985 roku nakładem sił firmy Epyx. Winter Games to pierwsza gra o tematyce sportowej - nie posiadała ona żadnych licencji olimpijskich, a jej powstanie związane było z sukcesem Summer Games. Początkowo tytuł ten został stworzony tylko dla Commodore 64, jednak później pojawiły się konwersje na inne platformy (między innymi Amigę, Apple II, ZX Spectrum, a nawet PC). W Winter Games dostępny jest także tryb dla wielu graczy, w którym jednocześnie bawić mogło się 8 osób. Oferowane konkurencje nie różniły się zbytnio od tych, które spotykamy w bardziej współczesnych grach. Mogliśmy wziąć udział między innymi w skokach narciarskich, biathlonie, jeździe figurowej czy narciarstwie alpejskim. Grafika, chociaż dzisiaj może wydawać się śmieszna, w tamtych czasach była rewelacyjna. W 2009 tytuł ten został odświeżony i wydany na konsolę Nintendo Wii, jednak nie posiadał już tej magii, co w latach 80. XX wieku.