Skoki narciarskie w grach PC - 5 najlepszych tytułów

Sezon narciarski w pełni, mistrzostwa świata przed nami i skoki znowu przyciągają przed telewizory rzesze fanów. Szał na punkcie Adama Małysza może trochę opadł, ale Małyszomania z całą pewnością nie przeminęła. Być może warto samemu spróbować skoków narciarskich na własnym komputerze?

Dla wszystkich, którzy nie mogą pozwolić sobie na lata ćwiczeń i prawdziwe skakanie, pozostaje możliwość skorzystania z komputera i poczucia wiatru na twarzy w wirtualnym odpowiedniku tego sportu. Nie przedłużając - oto lista 5 tytułów, które sprawią że poczujesz się jak drugi Adam Małysz. Tylko nie zapomnij o bułce z bananem!

Deluxe Ski Jumping

Chyba najpopularniejszy ze wszystkich tytułów umożliwiających wcielenie się w skoczka narciarskiego. Jeszcze kilka lat temu można było zobaczyć tę grę niemal wszędzie: w szkołach czy pracy, nie wspominając o domowym zaciszu. Prostota operowania postacią skoczka, zmienne warunki pogodowe, duży wybór skoczni, a przy tym wszystkim olbrzymia ilość zabawy. Wszystko to powodowało, że nie przeszkadzała nieco przestarzała grafika.

Skoki narciarskie w grach PC - 5 najlepszych tytułów

Deluxe Ski Jump 3

Mechanika gry Deluxe Ski Jumping jest banalna: klikamy, aby ruszyć z belki, a następnie w odpowiednim momencie kolejne kliknięcie pozwala wybić się z progu. Później kontrolujemy tylko nachylenie skoczka manipulując myszką i na koniec lądujemy telemarkiem za pomocą kolejnego kliknięcia. Wystarczyło to, by podbić serca tłumów w gorącym okresie Małyszomanii. Ba! Odbywały się nawet turnieje, a gracze do dzisiaj chwalą się osiągniętymi wynikami. Ostatnia wersjaDeluxe Ski Jumping, oznaczona numerkiem 3 i pochodząca z 2009 roku, dodała możliwość przełączania się między kamerami i przyniosła nieznaczną poprawę oprawy graficznej.

Winter Sports 2011

Skoki narciarskie w grach PC - 5 najlepszych tytułów

Winter Sports 2011

To tytuł przeznaczony dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Wśród dziewięciu dostępnych konkurencji zimowych znajdziemy między innymi bobsleje, biathlon oraz właśnie skoki narciarskie. Winter Sports jest serią wydawniczą, której nowe odsłony możemy oglądać co roku. Gra ma zdecydowanie lepszą oprawę graficzną od opisywanego wcześniej Deluxe Ski Jumping i oferuje więcej trybów rozgrywki. Nie dość, że możemy zdecydować się na inną dyscyplinę, to również istnieje także możliwość zabawy w pięciu różnych trybach gry (między innymi Kariery czy Wyzwania).

W Winter Sports tryb rozgrywki wieloosobowej umożliwia zabawę czterem uczestnikom jednocześnie i to na jednym komputerze. Bez konieczności zmiany miejsc - wszystko to dzięki opcji dzielenia ekranu. Istnieje również opcja zapisania powtórek i odtworzania ich po zakończeniu gry. Sterowanie w Winter Sports 2011 jest stosunkowo łatwe do opanowania, więc czerpanie pełnej przyjemności z rozgrywki jest dziecinnie proste.