Skompletuj albumy z iTunes

Firma Apple udostępniła nową usługę w swoim internetowym sklepie muzycznym iTunes. Complete My Album pozwala na skompletowanie pełnych albumów z pojedynczych ścieżek kupionych wcześniej w sklepie. Nie było by w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt, że za każdą posiadaną już ścieżkę z danego albumu użytkownik dostaje rabat w wysokości 99 centów na kupno całego albumu.

Jak mówi Eddy Cue z iTunes, klienci sklepu mogą teraz przy pomocy jednego kliknięcia skompletować pełne albumy z posiadanych do tej pory pojedynczych utworów. Czyli zamiast kupować całą płytę za 9,99 dolarów, dostaje się za każdą wcześniej zakupioną piosenkę rabat w wysokości 99 centów.

Klienci mają 180 dni od kupienia piosenki na skompletowanie całego albumu. Kiedy tylko zostanie kupiony jakiś pojedynczy utwór, natychmiast na stronie Complete My Album pojawia się opcja dokupienia reszty utworów za obniżoną cenę. Przykładowo jeśli kupiliśmy wcześniej wcześniej cztery utwory po 99 centów, cena zakupu kompletnego albumu to tylko 6,03 dolarów.

Obecnie sklep iTunes posiada w swojej ofercie ponad cztery miliony utworów, czterysta filmów i trzysta pięćdziesiąt programów telewizyjnych. Sprzedano zaś ponad dwa miliardy piosenek, pięćdziesiąt milionów programów i ponad milion trzysta tysięcy filmów, co czyni z serwisu najpopularniejszy multimedialny sklep internetowy..

Oficjalna informacja.