Skomputeryzowane ręce

Ręce to ta część ciała, która coraz bardziej interesuje firmy chcące skomputeryzować nasze życie. Podczas nowojorskich targów CeBIT America, światło dzienne ujrzało wiele urządzeń elektronicznych, które mogą znaleźć się na naszych nadgarstkach. Prezentujemy najciekawsze z nich.

Mini-Me PDA

Skomputeryzowane ręce

Firma Palmsource zaprezentowała naręczny komputerek PDA, który nosi się jak zwykły zegarek. Urządzenie przypomina tradycyjny czasomierz, jednak z tą różnicą, że jest od niego zdecydowanie większe. Przedstawiciel Palma, który na stoisku nosił na ręku nowy produkt, twierdzi, że taka stylistyka jest teraz na czasie. Urządzenie ma wyświetlacz o rozdzielczości 160x160 pikseli, co w praktyce oznacza, że w momencie wyświetlania dużej ilości informacji stają się one dość słabo czytelne. „Zegarek” pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Palm OS 4.1, a jego siłą napędową jest procesor Dragonball taktowany częstotliwością 33 MHz. Na wyposażeniu znalazło się jeszcze 2 MB pamięci. Ciekawostką jest ukryty w obudowie miniaturowy rysik, którym można operować na ekranie.

Model ma być dostępny w trzech wersjach wykończenia – metalowej w kolorze srebrnym, ze skórzanym paskiem oraz w wersji sportowej. Ceny wahać się będą od 275 do 295 USD.

Megapamięci na rękę

Skomputeryzowane ręce

Kolejne ciekawe urządzenia na rękę to zegarki firmy Xonix. Pierwszy z nich nazywa się Mega Memory Watch, a drugi PDA Watch.

Wersja PDA pozwala na przechowywanie w pamięci książki adresowej, kalendarza oraz listy rzeczy do zrobienia. Z kolei Mega Memory Watch wyposażony jest w 256 MB wbudowanej pamięci i swoim wyglądem nie zdradza ukrytych możliwości. Wygląda jak typowy zegarek elektroniczny. Występuje w wielu wersjach kolorystycznych i ma kosztować ok 100 USD. W ofercie znajdą się też modele z pamięcią 32, 64 i 128 MB w cenach do 50 USD. Interfejs za pośrednictwem którego urządzenie komunikuje się z komputerem to USB.