Skopiuj dla mnie tę płytę - RipIt4Me czyli 3 w 1

Przedstawiamy darmowe narzędzie do kopiowania zabezpieczonych płyt DVD. Program radzi sobie z najbardziej wyszukanymi i skomplikowanymi blokadami przygotowanymi przed producentów i wydawców. Integruje trzy różne narzędzia: DVD Decrypter, DVD Shrink oraz FixVTS. To nie jest nakładka graficzna, ale nowa jakość - dzięki RipIt4Me użytkownik zyskuje prostotę obsługi niespotykaną w innych narzędziach przy zachowaniu jakości i poprawności materiału wideo.

Skopiuj dla mnie tę płytę - RipIt4Me czyli 3 w 1
Dzięki temu narzędziu użytkownik może z powodzeniem obejść zabezpieczenia typu ARccOS lub RipGuard DVD. Warto zauważyć, że inne aplikacje tego typu, które są rozprowadzane na zasadach licencji freeware (np. DVD Shrink lub DVD Decrypter) niezbyt dobrze się spisują w przypadku tych zabezpieczeń. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta dzięki wbudowanym kreatorom i dużej automatyzacji całego procesu. Dla mniej zaawansowanych użytkowników możliwy wprowadzono tryb "1-kliknięcia", w którym nie trzeba niczego ustawiać, a jedynie uruchomić zrzucanie danych na dysk komputera.

Skopiuj dla mnie tę płytę - RipIt4Me czyli 3 w 1

Autorzy zalecają pozostawienie ustawień domyślnych, ale zaawansowani użytkownicy mogą je przestawiać

Instalacja i konfiguracja

Po zapisaniu programu na dysku lokalnym wystarczy go uruchomić. Instalacja nie jest wymagana. Jednak nie jest tak łatwo, jak by się mogło wydawać. Za pierwszym razem narzędzie generuje komunikat, z którego dowiadujemy się, że do poprawnej pracy należy zainstalować inną aplikację o nazwie DVD Decrypter. Na szczęście jest ona również darmowa. Jeśli masz ją zainstalowaną gdzieś na dysku wskaż plik wykonywalny, a jeśli nie, to anuluj operację. Z menu głównego wybierz polecenie Downloads, a następnie kliknij w polecenie Download DVD Decrypter. Prosto ze strony internetowej zapisz program w wybranym przez siebie miejscu. Teraz należy ponownie uruchomić aplikację RipIt4Me i wskazać, gdzie jest umiejscowiony program. Jak widać do wykorzystania pełnej funkcjonalności narzędzia potrzebne będą dwa inne programy: DVD Shrink oraz FixVTS. One również są darmowe. Po ich pobraniu należy wybrać z menu głównego polecenie Logs/Settings, a następnie Preferences. Na samym dole znajduje się sekcja Path to Programs. W niej podajemy pełne ścieżki (poprzez wskazanie plików na dysku), gdzie są narzędzia do ripowania.

Jak widać brak instalatora wcale nie oznacza, że program od razu jest gotów do pracy. Autorom programu można zarzucić, że nie wysilili się przy projektowaniu instalatora, jednak konfiguracja całości nie jest skomplikowana i dlatego nie należy się przejmować drobnymi trudnościami. Program można uruchomić w systemie Windows 95/98/ME/NT/2000/XP.

Kopiowanie filmów DVD

Posiadacze dużych kolekcji filmów na płytach DVD teoretycznie nie muszą się obawiać o stan swoich ulubionych tytułów. Nośniki optyczne stanowią dużo bardziej trwały format przechowywania danych, niż popularne kiedyś kasety VHS. Jest tak jedynie w teorii, bowiem płyty nie niszczą się w odtwarzaczu, ale w czasie wkładania i wyjmowania z pudełek, przenoszenia w miękkich kopertach lub w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z nimi. Na szczęście jest na to rada - prawa autorskie dopuszczają utworzenie kopii bezpieczeństwa, dzięki której wydane kiedyś kilkadziesiąt złotych na oryginalny film nie przepadnie. Prezentujemy proste i funkcjonalne programy do tworzenia kopii płyt DVD-Video oraz sposób, w jaki można pozbyć się z nich zbędnych dodatków - reklam, zwiastunów, ostrzeżeń o prawach autorskich. Kolegom można przecież pożyczyć specjalnie przygotowaną kopię, a oryginał będzie bezpiecznie stał na półce przez bardzo długi czas. Czytaj więcej

Interfejs

Skopiuj dla mnie tę płytę - RipIt4Me czyli 3 w 1

Główne okno jest surowe, ale bardzo czytelne

Prezentowane narzędzie nie posiada żadnych "wodotrysków" - interfejs graficzny jest przejrzysty, ale jednocześnie surowy. Miłośnicy tematów, skórek i efektownych aplikacji, w których wykorzystano pełną paletę kolorów, przezroczystość i inne nowinki będą rozczarowani. RipIt4Me to odpowiednik muła, którego zadaniem jest ciężka i efektywna praca, a nie ładny wygląd. Efektem takiego podejścia jest niewielki rozmiar aplikacji - 76 KB oraz małe wymagania sprzętowe. Główne okno posiada dwa przyciski, ubogie menu oraz spore pole tekstowe, na którym wyświetlane są wszelkie komunikaty w trakcie pracy programu.

Przemyślanym rozwiązaniem jest podzielenie sposobów kopiowania płyty: dla użytkowników zaawansowanych (Wizard Mode) oraz dla tych, którzy okazjonalnie zajmują się kopiowaniem filmów i nie mają zbyt wielkiego doświadczenia (1-Click Mode). W przypadku wyboru pierwszego trybu użytkownik musi jedynie wybrać katalog docelowy oraz napęd z płytą DVD. Proces dekodowania płyty rozpocznie się automatycznie z domyślnymi ustawieniami.

Skopiuj dla mnie tę płytę - RipIt4Me czyli 3 w 1

W trybie uproszczonym wystarczy wskazać miejsce docelowe na dysku

Z kolei wybranie opcji Wizard pozwala na nieco większą ingerencję w proces kopiowania. Na przykład można utworzyć specjalny plik PSL, który zostanie przekazany do programu DVD Decrypter i "powie" mu w jaki sposób ma kopiować płytę. Zaznaczenie opcji "Rip just the movie" spowoduje kopiowanie jedynie głównego filmu, bez dodatków (nie należy tego stosować np. przy serialach). Po kliknięciu w przycisk Rip DVD automatycznie zostanie uruchomiony DVD Decrypter i to on przerzuca zawartość całości na dysk.

Po zakończeniu zrzucania zostaje uruchomiony ostatni krok, czyli naprawa struktury płyty DVD. Często po skopiowaniu nośnika na dysk twardy występują błędy w odtwarzaniu, objawiające się powtarzaniem początkowej części płyty. Program FixVTS potrafi poprawić nieprawidłowości. Do tego wykorzystywany jest również program DVD Shrink.

Podsumowanie

Aplikacja integruje w sobie trzy niezależne narzędzia, dzięki czemu użytkownik nie musi samodzielnie ich uruchamiać i konfigurować. Krok po kroku można przygotować własną wersję płyty DVD a jednocześnie nie trzeba spędzać wielu godzin w Internecie, aby odszukać rozwiązania napotkanego problemu. Tutaj wszystko jest na miejscu. Wadą jest brak polskiej wersji językowej. Czasem trudno połapać się w gąszczu ustawień, jednak przygotowany na stronie producenta przewodnik z ilustracjami świetnie sprawdza się jako samouczek.

Jeśli nie jesteś doświadczonym użytkownikiem tego typu narzędzi, a potrzebujesz wykonać kopię zapasową płyty DVD, musisz koniecznie zainstalować tę aplikację.

Pobierz plik i zobacz kategorię programów Rippery DVD.