Skradzione numery

Haker o pseudonimie "Curador" złamał zabezpieczenia SalesGate.com i udostępnił w Internecie tysiące skradzionych numerów kart kredytowych.

Haker o pseudonimie "Curador" włamał się do systemu Sales.Gate.com oraz innych witryn świadczących usługi handlowe i udostępnił w Internecie skradzione numery kart kredytowych. Działająca od 1996 r. SalesGate oferuje swoje usługi sprzedaży dla małych i większych firm i podkreśla dbałość o ochronę informacji dotyczących użytkowników. "Potwierdzamy, że nastąpiło włamanie do naszego serwera" - mówi Christopher Keller, założyciel SalesGate, "Natychmiast po odkryciu tego faktu zawiadomiliśmy właścicieli naruszonych kont i odpowiednie banki". Ch. Keller nie ujawnił, kiedy dokładnie nastąpiło włamanie.

Chris Davis, przedstawiciel Tyger Team Consulting, firmy zajmującej się bezpieczeństwem Internetu, twierdzi, że "Curador" wykorzystuje nie poprawione luki w zabezpieczeniach programów Microsoftu i ma na koncie włamania do prawie tuzina witryn e-biznesowych. Strona internetowa tego komputerowego włamywacza nazywa się "Curador - The Saint of E-Commerce?". Haker opublikował na niej ponad 6 tys. numerów kart kredytowych i utrzymywał, że posiada ich jeszcze ponad 23 tys. Według "Curadora", numery pochodzą z takich witryn, jak Feelgoodfalls.com, Promobility.com czy Shoppingthailand.com. Jak powiedział Davis, hakerska strona, opłacana za pomocą skradzionej karty kredytowej, została zamknięta w ubiegłym tygodniu. "Nie oznacza to jednak, że haker przestał się włamywać" - zaznacza Davis. Sprawca włamań poszukiwany jest obecnie w USA, Kanadzie, Wlk. Brytanii i Tajlandii.