Skrzynka pocztowa Yahoo w nowej odsłonie

Poczta Yahoo w odświeżonej wersji trafiła już do wszystkich użytkowników firmy na świecie. Czy to dobra alternatywa dla Gmaila?


Coraz krótszy czas spędzany przez internautów w serwisach Yahoo sprawił, że firma ruszyła w październiku 2010 r. z testami nowej wersji skrzynki pocztowej.

Carol Bartz, prezes Yahoo, chce aby Poczta Yahoo stała się "magnesem" przyciągającym użytkowników do innych witryn. Ma ona być szybsza, wygodniejsza i dostosowana do działania na wolnych połączeniach internetowych i z poziomu urządzeń przenośnych. Dziś trafiła wreszcie do użytkowników na całym świecie.

"Społecznościowa" Poczta Yahoo

Najważniejsze zmiany w skrzynce pocztowej Yahoo to m.in. odświeżony interfejs i powiązanie usługi z serwisami społecznościowymi. Klienci firmy mogą teraz z poziomu poczty rozmawiać ze znajomymi w komunikatorach Facebook Chat, Windows Live i Yahoo Messenger. Mają też możliwość przeglądania i dodawania wypowiedzi na Facebook, a także wysyłania statusów na Twitter.

Pocztę Yahoo można oczywiście skonfigurować w programie pocztowym, ale dostępny webmail bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Posiada m.in. dodatkowe aplikacje, które pomagają w korzystaniu z poczty. Przykładowo: All My Purchases pozwala śledzić dokonane zamówienia online, zaś YouSendIt ułatwia przesyłanie dużych plików w wiadomości e-mail.

Poczta Yahoo w Polsce

Yahoo wystartowało w styczniu w polskiej wersji językowej. Polacy mogą korzystać z adresu w domenie @yahoo.pl i dokładnie tych funkcji, których używa amerykański internauta.

Wypróbuj: Poczta Yahoo