Sky Chart - gwiazdy na wyciągniecie ręki

Wszyscy miłośnicy astronomii powinni zwrócić uwagę na Sky Chart. Jest to aplikacja pozwalająca na ustalanie trajektorii ciał niebieskich oraz sprawdzanie ich aktualnych pozycji.

Sky Chart posiada potężną bazę danych, za pomocą której można w łatwy sposób ustawić teleskop na wybranym fragmencie nieba. W bazie tej znajduje się duża ilość danych dotyczących gwiazd, planet i ciał niebieskich (np. asteroidów). Użytkownik może ustawić dokładne parametry używania teleskopu, dzięki czemu zobaczy nocne niebo dokładnie tak, jak sobie tego zażyczy. W jego gestii znajduje się m.in. wyświetlanie wybranych gwiazd czy planet.

Sky Chart ma jeden minus - brak polskiego interfejsu. Poza tym jest to jedna z lepszych aplikacji tego typu, o czym można przekonać się, pobierając ją z naszej strony. Program jest udostępniony na licencji GPL, więc nie kosztuje ani grosza. Najnowsza wersja przynosi kolejne usprawnienia interfejsu oraz dodatkowe opcje, a także aktualizację wspomnianej bazy danych. Aby pobrać Sky Chart w wersji 3.10.2854, kliknij TUTAJ.