Sky Rojo 2 - przecieki, plotki, oficjalne informacje [Aktualizacja 13.04.2021]

Netflix potwierdził: powstanie drugi sezon serialu „Sky Rojo”! Z tej okazji postanowiliśmy zebrać dla Was wszystkie informacje w jednym miejscu oraz aktualizować je na bieżąco.


„Sky Rojo” to hiszpański serial, który zaskarbił sobie fanów na całym świecie już po pierwszym sezonie. I nic dziwnego, bo jakby się głębiej zastanowić nad tym kto stoi za produkcją to zdamy sobie sprawę, że ten tytuł został wręcz skazany na sukces.

Sky Rojo 2

Twórcami serialu są Álex Pina oraz Esther Martínez Lobato, którzy w swoim dorobku mają taki hit jak „Dom z papieru”. Tytuł ten został wyróżniony w konkursie International Emmy Award nagrodą w kategorii najlepszy serial dramatyczny. Ponadto hiszpański hit znajduje się na 9 miejscu listy TOP Netflixa oraz na 31 pozycji w rankingu najlepszych seriali według portalu Filmweb. Na pierwszej z list „Dom z papieru” wyprzedza takie genialne produkcje jak „Dark”, czy „The Crown”. Musicie więc przyznać, że mając za twórców takich geniuszy w swoich fachu, „Sky Rojo” musiało być po prostu dobre. Najwyraźniej producent serialu myślał podobnie, bo ledwo po debiucie pierwszego sezonu ogłoszono konkretną datę premiery kontynuacji.

Z naszą recenzją pierwszych czterech odcinków 1 sezonu serialu możecie zapoznać się tutaj.

Sky Rojo 2

Fabuła

Serial „Sky Rojo” opowiada historię trzech prostytutek: Coral, Wendy i Giny, które uciekają z burdelu Las Novias Club w poszukiwaniu wolności. Ich nawianie nie przeszło bez echa, a w pościg zostali zaangażowani pachołkowie alfonsa Romea, skutecznie komplikując całą sytuację.

Dla tych, którzy obejrzeli pierwszy sezon było jasne, że pojawi się kolejny. Większość rozpoczętych wątków nie zostało zamkniętych, a i zakończenie zostawiało wiele do życzenia. Ponadto, biorąc pod uwagę dorobek twórców, można było się spodziewać, że podobnie jak w przypadku "Domu z papieru" zdecydują się na wielosezonową produkcję.

Sky Rojo 2

W ostatnich dniach głośno jest o tym, że Netflix opublikował na swoich kanałach zapowiedź drugiego sezonu oraz krótki opis. Wygląda na to, że producenci świadomie postanowili zdradzić nam mały urywek tego, czego możemy spodziewać się w kolejnym sezonie.

Ścigane przez Romea, Moisésa i Christiana, Coral, Wendy i Gina walczą o swoją wolność. Nie poddają się mimo, że ich ucieczka z każdą sekundą staje się coraz trudniejsza. Dziewczyny są zjednoczone bardziej niż kiedykolwiek, a lojalność ich prześladowców względem siebie jest wystawiona na próbę.

Uważnych czytelników zdecydowanie zdziwi wymieniony Moisés, który zginął w poprzednim sezonie. Jak się okazuje, prawdopodobnie przeżył, pytanie jednak jakim sposobem. Jeżeli Netflix chciał tym rozbudzić ciekawość fanów (w tym nas), to zdecydowanie się udało.

Aktualizacja 13.04.2021

Twórcy postanowili stworzyć krótkie wideo, na którym aktorzy i członkowie ekipy filmowej opowiadają o "Sky Rojo". Puszczając materiał możemy dowiedzieć się więcej na temat fabuły (bez spoilerów) i postaci.

Aktorzy

W drugim sezonie zobaczymy oczywiście Verónicę Sánchez (Coral), Lali Espósito (Wendy) oraz Yany Prado (Gina). Kontynuację roli otrzyma również Asier Etxeandia (Romeo), Enric Auquer (Christian) oraz  Miguel Ángel Silvestre (Moisés). Póki co na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy pojawią się nowi aktorzy.

Sky Rojo 2

Data premiery

Fani byli świadomi, że pojawi się kontynuacja przygód Coral, Wendy oraz Giny. Z tego powodu ich pytanie nie brzmiało "czy pojawi się drugi sezon", tylko "kiedy się pojawi". Jak się okazuje, odpowiedź dostali szybciej niż mogli się tego spodziewać. Netflix oficjalnie ogłosił, że premiera drugiego sezonu serialu „Sky Rojo” odbędzie się 23 lipca tego roku.