Sky oferuje filmy do pobrania

Brytyjska telewizja Sky uruchomiła pierwszy w Europie internetowy serwis filmowy, z którego za opłatą będzie można pobierać najnowsze przeboje kinowe. W tej chwili w zasobach serwisu Sky by Broadband znaleźć można ok. 200 filmów (m.in. "Spiderman 2" czy "Pojutrze"), jednak w ciągu najbliższych kilku miesięcy ich liczba ma się zwiększyć do ok. 1000.

Przedstawiciele Sky mówią, że osobom korzystającym z szerokopasmowego łącza pobranie dwugodzinnego filmu o jakości porównywalnej z DVD zajmie ok. 2 godzin. Oferowane przez Sky by Broadband pliki są zabezpieczone przed nieautoryzowanym kopiowaniem przy pomocy systemu DRM Microsoftu. Na razie z usługi korzystać mogą jedynie mieszkańcy Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

Wraz z serwisem filmowym, telewizja Sky uruchomiła również usługę, umożliwiającą pobieranie na podobnych zasadach relacji z zawodów sportowych (m.in. rozgrywek Premiership). W przyszłości stacja planuje też umożliwienie subskrybentom oglądania sportu online.

Zobacz również:

  • Co warto obejrzeć na Amazon Prime Video? Najlepsze filmy i seriale 2021

Do korzystania z szerokopasmowych usług Sky niezbędny jest komputer wyposażony w system Windows XP i odtwarzacz multimedialny Windows Media Player 10, a także łącze o minimalnej przepustowości 512 kbps.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie serwisu Sky by Broadband.