SkyCash pozwoli kupić ze smartfona bilety na przejazdy pociągami PKP Intercity

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami aplikacja SkyCash będzie od teraz obsługiwać bilety kolejowe PKP Intercity. Pozwoli to opłacić przejazd pociągami za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie.

SkyCash to multiplatformowa aplikacja mobilna pozwalająca dokonywać wygodnych płatności za rozmaite usługi. Do tej pory można było za pośrednictwem aplikacji do smartfonów zapłacić m.in. za bilety komunikacji miejskiej, postój samochodu na parkingu i bilety do kina prosto z telefonu komórkowego.

Od teraz do możliwości aplikacji doszło płacenie za krajowe bilety kolejowe takich przewoźników jak EIP (czyli Pendolino), EIC, IC i TLK. Po trwających przez ostatni miesiąc testach prowadzonych przez wybraną grupę użytkowników nową funkcję wprowadzono w SkyCash do Androida, którego używa 80 proc. wszystkich użytkowników usługi.

SkyCash pozwoli kupić ze smartfona bilety na przejazdy pociągami PKP Intercity

W przyszłości planowana jest też aktualizacja SkyCash do Windows Phone (w przyszłym tygodniu) oraz wersji do iOS. Użytkownicy iPhone'ów mają otrzymać dostęp do nowego wydania aplikacji umożliwiających zakup biletów PKP Intercity przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia.

W celu zakupu biletu należy udać się do głównego ekranu aplikacji, wybrać odpowiednią opcję w menu a następnie logo przewoźnika i wyszukać połączenie. Bilety można nabyć z miesięcznym wyprzedzeniem, a płatności dokonuje się z wykorzystaniem środków zgromadzonych na koncie SkyCash lub za pośrednictwem dodanej do konta karty płatniczej. Później już w trakcie jazdy na wypadek kontroli trzeba udać się do odpowiedniej zakładki w aplikacji i pokazać konduktorowi elektroniczne potwierdzenie nabycia biletu.