SkyShowtime - najlepsze horrory, jakie obejrzysz w 2023 roku [MARZEC]

SkyShowtime to nowa platforma streamingowa, która w lutym pojawiła się w Polsce. W jednym miejscu zbieramy najlepsze horrory, jakie można na niej znaleźć.

The Black Phone (fot. Blumhouse Production)

SkyShowtime zadebiutował w Polsce 14 lutego tego roku. Za miesięczny dostęp w promocji zapłacimy jedynie 12,49 zł. Nowa platforma zapewnia dostęp do mnóstwa treści, która wcześniej nie była dostępna legalnie w naszym kraju. Poza kinowymi hitami pokroju Top Gun: Maverick czy Wiking, możemy obejrzeć sporo oryginalnych seriali z fantastycznym Halo na czele. Włodarze platformy nie zapomnieli także o fanach horroru. W sekcji filmy możemy znaleźć dedykowaną zakładkę, która skrywa w sobie mrok i tajemnice. Przedstawiam kilka, moim zdaniem najciekawszych horrorów, jakie dostępne są na SkyShowtime.

Smętarz dla zwierząt

Na platformie dostępna jest oryginalna wersja filmu Smętarz dla zwierząt z 1989 roku. Adaptacja doskonałej powieści Stephena Kinga opowiada o rodzinie żyjącej w małym miasteczku Maine w USA. Nie spodziewają się jednak, że zło płynące z pobliskiego cmentarza sprawi, że ich życie rozpadnie się na kawałki.

Zobacz również:

Diabelska plansza Ouija

Laine próbuje skontaktować się ze swoją niedawno zmarłą przyjaciółką za pośrednictwem tabliczki Ouija. Zamiast niej, w mieszkaniu kobiety pojawia się złowrogi duch. Wokół zaczynają dziać się dziwne rzeczy a Laine oraz jej przyjaciele podejrzewają, że za wszystkim może stać tablica.

Noc oczyszczenia

Film Noc Oczyszczenia opowiada historię osadzoną w alternatywnej rzeczywistości. W jedną noc w roku wszystko jest dozwolone, a wszelkie przestępstwa, nawet zabójstwa, popełnione w określonych godzinach uchodzą sprawcom na sucho. Poznamy tutaj historię pewnej rodziny, która schroniła się we własnym domu. Do środka jednak wtargnął niebezpieczny napastnik.

Szczęki

Szczęki to kultowy horror/thriller z 1975 roku. Szef policji, oceanolog i łowca rekinów polują na żarłacza białego, który sieje terror u wybrzeży Nowej Anglii.

The Boy

Dziewięciolatek na co dzień pomaga swojemu ojcu w prowadzeniu motelu Mt. Vista. W pewnym momencie odkrywa u siebie fascynację śmiercią. Wkrótce jednak przeradza się w niezdrową obsesję.

Podpalaczka

Charlie to dziewczynka, która posiada moc władania ogniem. Rządowe agencje pragną dorwać ją w swoje ręce, aby dar przekształcić w broń. Rodzice robią wszystko, aby uchronić swoje dziecko. Nowa wersja kultowego horroru, który oparty jest na powieści Stephena Kinga.

Land of the Dead

Cały świat opanowała epidemia zombie. Ludzie, którym udało się przeżyć, starają się wieść normalne życie za murami ufortyfikowanego miasta. "Sielanka" jednak wkrótce się skończy.

Czarny telefon

Czarny telefon to film, który powstał na bazie opowiadania Joe Hilla, który prywatnie jest synem Stephena Kinga. Młody chłopak zostaje porwany przez psychopatycznego mordercę. W piwnicy, w której jest uwięziony znajduje się telefon. W pewnym momencie dzwoni, a po drugiej stronie słuchawki odzywają się poprzednie ofiary zabójcy.

Candyman

Candyman to postać z miejskiej legendy. Student, który bada popularne mity, sprawia, że potwór się budzi i zaczyna terroryzować miasto. Oryginalna wersja kultowego horroru z 1992 roku.

Uśmiechnij się

W filmie Uśmiechnij się poznamy losy dr. Rose Cotter, która po traumatycznych wydarzeniach z udziałem pacjentki zaczyna być świadkiem przerażających zjawisk. Poza ogarniającymi jej umysł demonami, będzie musiała się uporać także z własną przeszłością. Premiera już 22 marca.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: