SkyShutter - zabierz kamerę 122 metry nad ziemię i nagraj film

Podczas nowojorskich targów PDN PhotoPlus International Conference +Expo zaprezentowany został miniaturowy helikopter, dzięki któremu właściciele kamer/aparatów cyfrowych mogą zarejestrować materiał wideo z wysokości przekraczającej 100 metrów.

SkyShutter RC Helicams

PC World Testy - lustrzanki, aparaty kompaktowe.

Miniaturowy helikopter przeznaczony jest dla właścicieli kamer/aparatów cyfrowych, którzy mają ochotę nagrać film z lotu ptaka. Urządzenie nazywa się SkyShutter RC Helicams i waży nieco ponad 13 kilogramów. Wyposażone zostało w specjalny system montażowy pozwalający na umieszczenie w nim sprzętu elektronicznego o wadze nieco przekraczającej 3 kilogramy.

Zobacz również:

  • Jaki aparat fotograficzny 2022: kompaktowy, bezlusterkowiec czy cyfrowy? Wybieramy najciekawsze modele
  • Xperia Pro-I - oto smartfon-lustrzanka za ponad 7000 zł!

Dzięki helikopterowi można zarejestrować materiał z maksymalnej wysokości 122 metrów. Przed jego lotem należy jedynie poświęcić od 5 do 10 minut na sprawdzenie działania wszystkich podzespołów oraz na zatankowanie. Do obsługi urządzenia służą dwa kontrolery - za pomocą jednego kierujemy helikopterem, natomiast drugi pozwala na sterowanie systemem montażowym, czyli tym samym zmianę położenia kamery/aparatu.

Zobacz film prezentujący przykładowe nagrania wykonane przy wykorzystaniu helikoptera SkyShutter:

Za przyjemność podniebnego nagrywania filmów trzeba zapłacić ok. 9000 USD.