Skylake K: układy Intela "podkręcisz" także w laptopie

Intel Skylake K, procesory z odblokowanym mnożnikiem, trafią także do laptopów.

Podczas konferencji Intel Developer Forum 2015 przedstawiciel amerykańskiej firmy oficjalnie zapowiedział, że układy Skylake K trafią do laptopów. Posiadają one odblokowany mnożnik, co oznacza, że użytkownicy korzystających z nich laptopów będą mieli możliwość pobawienie się w "overclocking".

Którzy producenci skorzystają z układów Skylake K?

Obecnie wiemy, że wprowadzeniem na rynek wydajnych komputerów przenośnych pozwalających na ingerencję w parametry pracy najnowszych procesorów Intela zainteresowane są firmy Asus, EVGA i MSI. Warto zauważyć, że inżynierów czeka ciężka praca związana przede wszystkim z zapewnieniem odpowiedniego systemu chłodzenia. "Podkręcenie" procesora wiąże się bowiem z generowaniem przez niego większej ilości ciepła, które należy jak najefektywniej odprowadzić z całego systemu, aby zapewnić mu możliwość stabilnej pracy.

Zobacz również:

  • Najtańsze karty graficzne - skorzystaj z wyjątkowych okazji! [20-03-2023]
  • Dołącz do drużyny smoka - jak zyskać na zakupie nowego laptopa?

Kiedy?

Intel zapowiedział, że mobilne układy Skylake K zostaną udostępnione pod koniec tego roku. Nie wiadomo niestety, czy oznacza to również, że w tym samym okresie zaczną się pojawiać na rynku pierwsze korzystające z nich modele laptopów.