Skype 2.0 dla Mac OS X - już z wideorozmowami

Ukazała się stabilna wersja popularnego komunikatora internetowego przeznaczona dla systemu Mac OS X. Użytkownicy tej platformy do tej pory nie mogli korzystać z rozmów wideo oferowanych od długiego czasu w wersji dla Windows.

Skype 2.0 dla Mac OS X - już z wideorozmowami

Okno rozmów wideo

Skype to oparty na technologii P2P komunikator głosowy umożliwiający prowadzenie rozmów pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami aplikacji, jak również abonentami sieci telefonicznych stacjonarnych i komórkowych.

Poza funkcjami komunikatora głosowego, Skype pełni również funkcję tradycyjnego programu do rozmów tekstowych. Do jego popularności przyczyniły się nieduże wymagania sprzętowe, które pozwalają na uruchomienie tej aplikacji na starszych komputerach oraz dobra jakość połączeń. Kolejne zmiany spowodowały, że obecnie jest to jeden z najbardziej rozbudowanych programów do komunikacji przez Internet.

Wersja 2.0 umożliwia użytkownikom komunikowanie się za pomocą głosu i obrazu niezależnie od tego, czy używają oni systemu Windows czy Mac OS X. W najnowszym wydaniu domyślnie obniżono rozdzielczość okna wideo do 160x120 pikseli w przypadku maszyn PPC, dzięki czemu spadło obciążenie procesora. Uaktualniono również kodeki. Teraz pozostaje czekać na odpowiednie zmiany w wersji dla systemu Linux.

Pobierz plik

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.