Skype 2.5 dla Maka

Po kilku miesiącach publicznych testów użytkownicy Maków mogą zainstalować wersję 2.5 komunikatora Skype.

Przypomnijmy, że program do komunikacji głosowej przez Internet w wersji dla Mac OS X jest opóźniony o kilka miesięcy w stosunku do wydania dla Windows (dla "okien" dostępna jest już trzecia edycja aplikacji). Użytkownicy produktów Apple nie mają jednak co narzekać, bo wersja dla systemów Linux jest jeszcze mniej zaawansowana.

Nowością wydania 2.5 jest możliwość wysłania SMS-ów do sieci komórkowych oraz konferencja pomiędzy dziesięcioma osobami.

Poza funkcjami komunikatora głosowego, Skype pełni również funkcję tradycyjnego programu do rozmów tekstowych. Do jego popularności przyczyniły się nieduże wymagania sprzętowe, które pozwalają na uruchomienie tej aplikacji na starszych komputerach oraz dobra jakość połączeń. Kolejne zmiany spowodowały, że obecnie jest to jeden z najbardziej rozbudowanych programów do komunikacji przez Internet.

Pobierz plik

Program wymaga komputera z procesorem G4/800 MHz lub szybszym (Intel), systemu Mac OS X 10.3.9 lub nowszego, 512 MB pamięci RAM oraz 40 MB wolnego miejsca na dysku. Do rozmów głosowych wymagane są słuchawki z mikrofonem i opcjonalnie kamera internetowa. Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.