Skype 2.6 dla MacOS X

Ze strony firmy Skype użytkownicy komputerów z jabłuszkiem mogą pobrać nową wersję testową tego programu. Oprócz licznych poprawek Skype 2.6 Beta zyskał także kilka całkiem nowych funkcji, takich jak na przykład możliwość przełączania rozmów, czy też funkcję automatycznej aktualizacji.

Skype 2.6 dla MacOS X

Funkcja Call Transfer w programie Skype 2.6

Producent zapewnia, że nowa wersja komunikatora jest bardziej stabilna i przyjazna użytkownikowi. Oprócz usuniętych błędów i ogólnej poprawy stabilności nowa wersja została wzbogacona o kilka ciekawych funkcji. Pierwsza z nich, to Call Transfer, umożliwiająca przełączenie trwającej rozmowy na innego użytkownika znajdującego się na naszej liście kontaktów. Oprócz tego dodano także, do tej pory niedostępną, funkcję automatycznej aktualizacji programu, możliwość łączenia się z publicznymi czatami, czy też funkcję Typing Indicator pokazującą, czy rozmówca pisze do nas jakiś tekst, czy akurat go kasuje.

Nową, uniwersalną (działającą zarówno na nowych Makach z procesorami Intela, jak i na starszych z PowerPC) wersję komunikatora znajdziemy do pobrania na witrynie producenta. Niestety program nie jest dostępny w polskiej wersji językowej. Minimalne wymagania to komputer z procesorem G4 800 MHz, system Mac OS X 10.3.9, 512 MB pamięci RAM, 40 MB wolnej przestrzeni dyskowej, mikrofon i oczywiście rozsądne łącze internetowe.

Oficjalna witryna Skype.