Skype 2.8 beta dla Mac OS X

Firma Skype udostępniła użytkownikom Mac OS X najnowszą wersję beta popularnego komunikatora głosowego w wersji 2.8. Pozwala ona między innymi na korzystanie z bezprzewodowego dostępu do Internetu oraz dzielenie ekranu. Nowe funkcje zostaną udostępnione w wersjach dla innych systemów operacyjnych w późniejszym okresie.

Użytkownicy Mac OS X mogą już się cieszyć komunikatorem Skype w wersji 2.8 beta. Został on zaprezentowany na imprezie Macworld Conference & Expo w San Francico i zawiera wiele nowych funkcji, które debiutują najpierw na platformie Mac OS X. Wśród nich znajduje się Skype Access i możliwość dzielenia ekranu. Nowe funkcje zostaną wkrótce udostępnione także w wersjach Skype dla innych systemów operacyjnych.

Skype Access to usługa bezprzewodowego dostępu do internetu z rozliczaniem minutowym. Połączenie możliwe jest na razie jedynie z hot spotami sieci Boingo. Na świecie znajduje się ponad 100 tysięcy punktów dostępowych Boingo WiFi (lotniska, kawiarnie, hotele i centra miast). Przy korzystaniu z tej usługi rozliczanie opłat odbywa się w odstępach minutowych, więc użytkownik płaci tylko za faktyczny czas połączenia. Stawki usługi Skype Access w oparciu o punkty dostępowe Boingo WiFi są takie same na całym świecie i wynoszą 0,16 EUR/0,22 USD z VAT (obecnie 0,65 gr). Są one oczywiście uzależnione od kursu walut i mogą ulec zmianie.

Usługa dzielenia ekranu polega na przesyłaniu w czasie rzeczywistym zawartości ekranu użytkownika do osoby, z którą ekran jest dzielony. Można w ten sposób pokazać nad czym się aktualnie pracuje, lub też jak wykonać określoną czynność. Usługa jest szyfrowana. Korzystając ze Skype 2.8 Beta dla Mac OS X można również dzielić swój ekran z użytkownikami Skype dla Windows i Skype dla Linuksa, ale na razie nie ma możliwości wglądu w ich ekrany.

W nowej wersji Skype zawarto też szereg usprawnień jak szybkie dodawanie osób do czatów, poprawione zarządzanie czatami, duże obrazy w profilu, ukrywanie awatarów w przychodzących prośbach o dodanie do listy kontaktów, czat przy pomocy komunikatów o nastroju, czy dodawanie komentarzy do kontaktów.

Pobierz: Skype 2.8 Beta dla Mac OS X.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: