Skype 4.1 Beta już do pobrania

Pojawiła się nowa beta wersja komunikatora Skype 4.1. Wprowadzono w niej oczekiwany przez użytkowników import kontaktów m.in. z Gmaila i serwisu LinkedIn oraz ciekawą funkcję udostępniania widoku ekranu rozmówcy.

Skype to komunikator internetowy pozwalający na prowadzenie rozmów głosowych z innymi użytkownikami programu rozmieszczonymi na całym Świecie. Aplikacja wykorzystuje w tym celu zaawansowaną technologię peer-to-peer, która współpracuje z praktycznie każdą zaporą ogniową i routerem bez potrzeby dodatkowej konfiguracji. Głównymi zaletami programu są: łatwa instalacja, prosty i intuicyjny interfejs, bardzo dobra jakość dźwięku oraz wysoki poziom bezpieczeństwa (dane z głosem są przesyłane w zaszyfrowanych pakietach).

Wśród nowości nowej wersji testowej wymienić trzeba funkcję udostepniania widoku ekranu osobie, z którą rozmawiamy. Widok wysyłany jest jako obraz wideo (razem z sygnałem audio). Dodatkowo powróciła znana z wersji 3 aplikacji funkcja udostepniania kontaktów oraz wprowadzono możliwość ich importu z Gmaila, AOL, serwisu LinkedIN i Hotmail.

W becie pojawia się też opcja przeznaczonego dla osób niewidomych lub niedowidzących czytnika ekranowego. Pozwala on na automatyczne przeczytanie nadesłanej wiadomości.

PobierzSkype 4.1 Beta.