Skype 5.0 już dostępny

Najnowsza wersja popularnego komunikatora wyszła z fazy beta. Jedną z najważniejszych nowości w Skype 5.0 jest obsługa naszej listy kontaktów z serwisu społecznościowego Facebook. Na tym nie kończą się jednak zmiany.

Przedstawiciele firmy Skype Limited ogłosili, iż można już pobrać ostateczną wersję programu Skype 5.0. Użytkownicy systemu Windows znajdą w świeżej wersji aplikacji kilka interesujących nowości. Jedną z nich jest przebudowany interfejs użytkownika, w którym znajdziemy między innymi zdjęcia naszych kontaktów.

Najważniejsza zmiana to jednak zintegrowanie komunikatora z Facebookiem. Po zalogowaniu się do serwisu społecznościowego z poziomu Skype’a, użytkownik może publikować własne wpisy, przeglądać to co piszą znajomi, a także komentować wybrane wiadomości i "polubić je". Oprócz tego, obok każdej osoby, która na Facebooku podała swój numer telefonu pojawi się przycisk "zadzwoń/napisz smsa". Przejrzeć możemy także książkę telefoniczną zawierającą numery naszych znajomych z popularnego serwisu społecznościowego.

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?
  • Twój WhatsApp otrzyma pięć nowych funkcji. Zobacz, jak się zmieni

Komunikator pozwala także automatycznie nawiązywać ponowne połączenie z osobą, z którą rozmawialiśmy kiedy zostało ono przerwane. W programie znalazła się także jedna funkcjonalność w wersji beta. Jest nią możliwość prowadzenia wideokonferencji przez dziesięć osób na raz.

Finalną wersję Skype 5.0 można pobrać z zasobów IDG.pl.