Skype 5.8 - integracja z Facebookiem i rozmowy w Full HD

W internecie jest już dostępna najnowsza wersja Skype 5.8 - wprowadza ona ważne nowości - oczekiwaną integrację z Facebookiem oraz rozmowy w rozdzielczości Full HD.

Skype 5.8

Najnowszy Skype 5.8 został wypuszczony na razie w wersji na Windows. Aplikacja daje nam możliwości rozmów wideo w Full HD, ale musimy mieć do tego odpowiednio szybkie łącze (2Mb/s) i kamerę.

Skype i Facebook blisko, bardzo blisko

Druga ważna funkcja to integracja z Facebookiem (na razie w wersji beta), ale już możemy połączyć komunikator z serwisem Facebook i dzwonić do naszych znajomych bezpośrednio z serwisu społecznościowego. I to nawet wtedy, gdy nie mają oni zainstalowanego na swoim komputerze Skype’a.

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?

Komentarz

Ostatnio pisałem, że nadchodzi nowe GG po liftingu, ale nie wiadomo czy będzie w stanie teraz nawiązać konkurencję z amerykańskimi gigantami. Tymczasem Skype zintegrowany z Facebookiem to doskonałe rozwiązanie, które może przynieść znaczący wzrost popularności obu amerykańskim firmom. A do tego to krok zbliżający niezbyt dobrze radzący sobie w internecie Microsoft do bijącego rekordy popularności Facebooka (to właśnie koncern z Redmond niedawno zakupił Skype).

A czy Wam podoba się idea integracji Skype’a z Facebookiem?