Skype Qik to zupełnie nowy i bardzo prosty komunikator Microsoftu

Skype Qik to zupełnie nowa aplikacja Microsoftu służąca do wysyłania znajomym krótkich wiadomości wideo. W przeciwieństwie do dużego komunikatora Skype program jest bardzo prosty w obsłudze. Nie wymaga nawet zakładania nowego konta i korzystać można z niego wyłącznie na smartfonach.

Aplikacja Skype Qik służy do przesyłania osobom z listy kontaktów w telefonie krótkich klipów wideo nagranych wbudowanym w smartfona aparatem. Nie ma możliwości komunikacji tekstowej lub wyłącznie poprzez nagrania audio. Aplikacja jest bardzo prosta, a materiały dostarczane są do odbiorców niemal natychmiastowo.

Skype Qik to zupełnie nowy i bardzo prosty komunikator Microsoftu

Użytkownicy mogą przesyłać filmy nawet do osób, które jeszcze nie korzystają ze Skype Qik. W takim przypadku wysyłana jest wiadomość SMS informująca o oczekującym wideo oraz linkiem do zainstalowania aplikacji. Program pozwala też na prowadzenie rozmów grupowych.

Dodatkową funkcją Skype Qik jest nagrywanie krótkich klipów o nazwie Qik Flip, które przypominają zwykłe pliki GIF. Takie krótkie nagrania można zachować w pamięci i wysyłać do znajomych w odpowiedzi na wiadomości. Działa to podobnie do emotikonek w komunikatorach tekstowych.

Aplikację Skype Qik można pobrać bezpłatnie ze sklepów z aplikacjami na trzy systemy operacyjne napisane z myślą o smartfonach. Posiadacze iPhone’ów powinni udać się w celu zainstalowania programu do App Store, użytkownicy Androida do Google Play, a osoby korzystające z Windows Phone do Windows Store. Niestety, aplikacja na w wersji na platformę Microsoftu nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna i nie pozwala na nagrywanie krótkich klipów Qik Flip, a jedynie na ich odtwarzanie.