Skype Translator dostępny dla wszystkich

Microsoft udostępnił nową wersję komunikatora Skype do systemu Windows. Od teraz już wszyscy mogą zainstalować desktopową wersję aplikacji, która obsługuje tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym. Do skorzystania ze Skype Translator nie trzeba już mieć zaproszenia od twórców aplikacji.

Skype to jeden z wiodących komunikatorów internetowych, który obecny jest na rynku od wielu lat. Ten komunikator wideo należy dziś do Microsoftu. Firma z Redmond po przejęciu Skype'a od poprzedniego właściciela przepisała kod aplikacji z myślą o wykorzystaniu komunikatora nie tylko na komputerach, ale także na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony i tablety.

Microsoft przystosował swój komunikator do obsługi na urządzeniach mobilnych i nie przestaje go rozwijać. Jedną z nowości jest Skype Translator, czyli funkcja prowadzenia rozmów z tłumaczeniem w czasie rzeczywistym. Ta nowość została udostępniona po raz pierwszy rok temu, ale z początku mogli z niej skorzystać tylko wybrani przez Microsoft testerzy.

Skype Translator dostępny jest już dla wszystkich chętnych

Skype Translator dostępny jest już dla wszystkich chętnych

Teraz z tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem Skype Translator mogą skorzystać wszyscy chętni bez konieczności rejestracji. Wystarczy pobrać nową wersję aplikacji z Windows Store. Niestety, jak na razie nie jest dostępny w aplikacji język polski.

Skype Translate obsługuje teraz języki takie jak angielski, hiszpański, włoski i mandaryński i udostępniany jest jako wersja Preview. Nie wiadomo jeszcze, kiedy narzędzie zostanie udostępnione jako wersja stabilna, ani kiedy zostanie dodana obsługa kolejnych języków.