Skype Translator pojawi się wreszcie w aplikacji Skype do Windows

Skype Translator to nowa usługa Microsoftu, która pozwoli na tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym. Do tej pory skorzystać z niej można było w osobnej aplikacji, ale programiści postanowili wreszcie dodać ten moduł do desktopowego wydania Skype do systemów Windows.

Komunikator Skype jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do komunikacji tekstowej, głosowej i wideo przez internet. Właścicielem Skype'a jest Microsoft, który rozwija aplikacje klienckie usługi nie tylko do Windowsa, ale też na różne systemy operacyjne.

Skype Translator pojawił się pierwotnie rok temu jako osobna aplikacja do systemu Windows 8. Teraz z nowego narzędzia będą mogli skorzystać użytkownicy Skype'a w wersji do Windows 7, Windows 8 i Windows 10.

Z początku Skype Translator nie będzie niestety obsługiwał języka polskiego, więc użyteczność tego rozwiązania w naszym kraju będzie znikoma. Aktualizacja wprowadzająca Skype Translator do komunikatora w systemach Windows powinna pojawić się w przeciągu kilku następnym tygodniu.

Skype Translator pojawi się wreszcie w aplikacji Skype do Windows

Skype Translator stanie się częścią Skype'a

Ponieważ za rozwój Skype odpowiada firma tworząca systemy Windows nie jest zaskoczeniem, że najnowsza funkcja w postaci Skype Translator w pierwszej kolejności dostępna będzie dla posiadaczy maszyn z oprogramowaniem Microsoftu.

Po aktualizacji Skype'a w oknie rozmowy pojawi się nowy przycisk umożliwiający włączenie tłumaczenia. Z początku moduł tłumaczenia rozmów głosowych w czasie rzeczywistym będzie wspierał języki takie jak angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański i mandaryński. Tłumaczenie rozmów tekstowych wspierać będzie 50 języków.

źródło: theverge.com

http://www.theverge.com/2015/10/1/9431119/skype-now-has-real-time-translation-built-in

http://www.pcworld.pl/news/396851/Microsoft.testuje.nowa.wersje.interfejsu.Skype.html

http://www.pcworld.pl/news/401423/Skype.w.przegladarce.rozpoczely.sie.beta.testy.html

http://www.pcworld.pl/news/401975/Skype.Translator.dostepny.dla.wszystkich.html