Skype - awaria zostanie usunięta najdalej za 22 godziny

Skype przestało działać. Od przynajmniej kilku godzin wielu użytkowników z całego świata nie może zalogować się na swoim koncie. Problemy mają zostać rozwiązane najpóźniej do 17.08 do godziny 16:00.

Użytkownicy, którzy chcieli dziś zalogować się na swoim koncie w Skype, w najlepszym razie ujrzeli ekran z komunikatem o błędzie, a w najgorszym obserwowali, jak program bezskutecznie próbuje się połączyć. W niektórych blogach pojawiły się nawet doniesienia, że serwery Skype zostały zaatakowane, co w efekcie doprowadziło do blokady komunikacji.

Na razie nie wiadomo, co spowodowało problem. Na oficjalnym blogu korporacji umieszczono jedynie informację, że jest to błąd oprogramowania. Wszystkie wersje klienta Skype miały zostać chwilowo usunięte ze strony - inna sprawa, że ich pobranie w jest w dalszym ciągu możliwe.

Zobacz również:

  • Internet speed test - jak sprawdzić prędkość Internetu?
  • Android Auto otrzymuje redesign Materia You! Jest jednak pewien haczyk

Awaria ma zostać usunięta najpóźniej do 17.08.07, do godziny 16:00 czasu polskiego.

Aktualizacja: 17 sierpnia 2007 23:11

Sądząc po komentarzach użytkowników i obserwacjach redakcji, Skype działa już normalnie. Jednak ze względu na duże zainteresowanie internautów komunikatorem, proces logowania może trwać nawet dwie minuty. Problem powinien całkowicie zniknąć jutro, 18 sierpnia 2007 r.

Aktualizacja: 17 sierpnia 2007 16:53

Choć problem powinien już zostać usunięty, prace ciągle jeszcze trwają. Jak podaje polskie biuro prasowe Skype, z usługi korzystają już prawie 3 miliony internautów z całego świata.

Aktualizacja: 17 sierpnia 2007 13:52

Polski biuro prasowe firmy Skype poinformował nas, że awaria usuwana jest stopniowo i coraz większa część użytkowników może korzystać z komunikatora. Problem ma zostać wyeliminowany dziś w godzinach popołudniowych.

Aktualizacja: 17 sierpnia 2007 08:22

Problem z funkcjonowaniem usługi Skype został usunięta dziś nad ranem (ok. godz. 5. czasu polskiego). Awaria trwała ok. 14 godzin. Przedstawiciele firmy zaprzeczyli, jakoby przyczyną problemu było zawieszenie się serwerów obsługujących połączenia czy cyberatak na infrastrukturę Skype'a - twierdzą oni, że awaria spowodowana była defektem oprogramowania (który spowodował zakłócenie połączeń pomiędzy klientami a siecią P2P).

Skype informuje, że część użytkowników jeszcze przez pewien czas może mieć problemy z logowaniem do sieci, jednak powinny one wkrótce zniknąć.