Skype bez komputera

Topcom zaprezentował telefon internetowy z wbudowanym oprogramowaniem Skype, który działa bez konieczności włączania komputera. Urządzenie o nazwie [email protected] 5000 wykorzystuje do prowadzenia rozmów szerokopasmowe połączenie z Internetem.

Telefon należy podłączyć bezpośrednio do routera, co pozwala wykonywać za darmo połączenia do innych użytkowników sieci Skype oraz konfigurować płatne połączenia z telefonami PSTN (usługi SkypeIn oraz SkypeOut). Inne funkcje obejmują historię połączeń, w której można znaleźć nieodebrane połączenia, a także wbudowaną pocztę głosową Skype.

Użytkownik może za pomocą telefonu [email protected] 5000 założyć nowe konto Skype. Jest to możliwe dzięki temu, że telefon jest podłączony do specjalnego serwera, który aktualizuje automatyczne oprogramowanie zainstalowane w jego pamięci, tak aby było ono zgodne z wersjami pracującymi aktualnie na komputerach PC.

Skype bez komputera

[email protected] 5000

Użytkownicy korzystający już z sieci Skype mogą zaimportować do telefonu [email protected] 5000 listę kontaktów, do oglądania której służy ekran ciekłokrystaliczny o przekątnej 2,4 cala i rozdzielczości 320x240 pikseli. Telefon oferuje 14 wersji językowych interfejsu użytkownika.

[email protected] 5000 pojawi się w sprzedaży w marcu 2007 r. i ma kosztować ok. 169 euro.