Skype dla Windows 8 pozwala już na wysyłanie plików

Microsoft udostępnił nową wersję komunikatora Skype przeznaczoną dla użytkowników systemu Windows 8.

Użytkownicy najnowszego systemu Microsoftu, Windows 8, otrzymali właśnie możliwość pobrania nowej wersji Skype. Wraz z nią przywrócona została możliwość wysyłania podczas rozmowy zdjęć i innych plików. Brak tej funkcjonalności był, zresztą słusznie, bardzo krytykowany przez praktycznie wszystkich użytkowników komunikatora.

Na stronie aplikacji w Sklepie Windows możemy ponadto przeczytać, że nowa wersja zapewnia także usprawnienia zwiększające wydajność oraz ogólne poprawki.

Skype przeznaczony jest dla wszystkich wersji Windows 8. Oznacza to więc, że mogą z niego skorzystać również właściciele tabletów Surface zbudowanych w oparciu o procesor ARM oraz pracujących pod kontrolą Windows RT.

Co nas czeka w przyszłości? Microsoft zapowiedział, że w kolejnej aktualizacji otrzymamy możliwość przesyłania wideowiadomości znajomym, którzy nie korzystają w danej chwili z komunikatora.

Przywrócenie wspomnianej funkcjonalności z pewnością ucieszy użytkowników Skype. Ciekawe tylko, jaki magik wpadł na pomysł, aby pozbawić jej właścicieli Windows 8...Tym bardziej zabawnie na tym tle wygląda umieszczony na stronie programu napis:

Skype dla Windows

Skype dla Windows


Zobacz również