Skype dla iPada pojawia się i znika

Aplikacja Skype oferująca telefonię internetową oraz czat i rozmowy audio-wideo została w poniedziałek udostępniona dla iPada. Szybko jednak deweloper usunął ją z internetowego sklepu Apple, a jako powód podał na swoim koncie w serwisie Twitter, że została ona wydana przedwcześnie.

Nie wiadomo kiedy dokładnie Skype trafi na iPada na stałe. Początkowo miało do tego dojść już ponad miesiąc temu, ale posiadacze tabletu Apple musieli poczekać nieco dłużej. Teraz aplikacja pojawiła się i bardzo szybko znikła.

W czerwcu Rick Osterloch ze Skype'a powiedział, że wersja oprogramowania dla iPada będzie wyposażona w czat oraz rozmowy audio i wideo. Kilka funkcji znanych z pecetów nie pojawi się w wersji aplikacji dla iPada. Mowa tu np. o możliwości dzielenia się plikami.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]
  • AirPods i przełączenie pomiędzy urządzeniami - jak naprawić problem?
  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [Aktualizacja 05.12.2021]

W maju Skype został kupiony przez Microsoft za 8,5 mld dolarów. Jego nabywca, a zarazem producent systemu Windows, powiedział wtedy, że będzie kontynuował wspieranie produktów Skype na rywalizujących systemach operacyjnych. Aplikacja jest już dostępna m.in. na komputerach Mac i iPhone'ach.

Aktualizacja: 03 sierpnia 2011 09:18

Wczoraj Skype oficjalnie poinformował o wprowadzeniu swojej aplikacji dla iPada do App Store. Tym razem prawdopodobnie na stałe.