Skype do Androida z nową przydatną funkcją dla posiadaczy smartfonów

Aplikacja do obsługi komunikatora Skype w wersji do systemu Android doczekała się ważnej aktualizacji. Od tej pory można korzystać ze smartfona bez konieczności rozłączania lub minimalizowania wideorozmowy.

Skype to komunikator Microsoftu ceniony przez użytkowników ze względu na możliwość prowadzenia multiplatformowych rozmów tekstowych, audio i wideo. Twórcy usługi stale rozwijają aplikacje mobilne umożliwiające korzystanie ze Skype’a na różnych platformach. Microsoft nie ogranicza się wyłącznie do swojego własnego systemu Windows Phone, ale dba o aplikacje dostępowe przeznaczone na systemy operacyjne od innych firm.

Skype doczekał się nowej wersji wprowadzającej ciekawą funkcję do smartfonów z systemem Android. Od teraz użytkownicy mogą otworzyć małe okienko z wideorozmową i dalej korzystać z urządzenia. Ujęcie na twarz rozmówcy wyświetlane jest w okienku PIP (picture in picture). Dzięki temu w trakcie rozmowy można bez przerywania jej zmniejszyć okno komunikatora i sprawdzić pocztę, skorzystać z przeglądarki lub dowolnej innej aplikacji.

Zobacz również:

  • Jak powstały nazwy największych firm technologicznych? Czy wiesz, co oznaczają?
  • Surface - przeciek pokazuje wszystkie nowe modele
Skype do Androida z nową przydatną funkcją dla posiadaczy smartfonów

Nowy tryb komunikatora Skype działający na zasadzie PIP już rok temu wprowadzony został w aplikacji przeznaczonej do tabletów z systemem Android. Teraz tego rozwiązania doczekały się również smartfony oraz phablety. Działa to podobnie do funkcji Chat Heads wprowadzonej przez Facebooka. Różnica jest taka, że w Facebook Messengerze otwierane jest okienko z rozmową tekstową. W przypadku komunikatora Skype umieszczone nad aktualnie wykorzystywaną aplikacją okienko prezentuje twarz rozmówcy.

źródło: phandroid.com