Skype do Androida z nowymi funkcjami

Microsoft przygotował kolejną aktualizację aplikacji Skype do systemu Android. Użytkownicy komunikatora na smartfonach i tabletach z oprogramowaniem Google będą mogli skorzystać z funkcji, które były dostępne dla użytkowników innych systemów operacyjnych.

Skype w wersji do systemu Android doczekał się sporej aktualizacji w już zeszłym miesiącu, ale nadal najnowsza wersja była nieco z tyłu za wydaniem przygotowanym na komputery stacjonarne i laptopy. Skype do Androida nie został też wyposażony we wszystkie funkcje znane z wersji mobilnej do systemu iOS, którą można uruchomić na iPhonie i iPadzie.

Microsoft nadrabia część z zaległości wraz z ostatnią aktualizacją komunikatora, która została udostępniona na początku kwietnia. Skype do Androida oznaczony jest teraz numerem 5.3. Jedną z nowością jest integracja popularnych emotikon Emoji, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać ze standardowych znaków graficznych, a nie tylko tych przygotowanych przez twórców komunikatora.

Skype do Androida doczekał się aktualizacji

Skype do Androida doczekał się aktualizacji

Oprócz tego w Skype do Androida pojawiło się wsparcie dla nowego układu wiadomości w oknie tekstowego chatu, dzięki czemu wygląd aplikacji Skype jest zbliżony do tego co znają użytkownicy konkurencyjnego systemu iOS oraz wersji desktopowej komunikatora. Duże animowane emotikony nie znalazły się co prawda w tym wydaniu, ale mają pojawić się w przeciągu kilku nadchodzących tygodniu.

Użytkownicy Skype do Androida powinni poszukać już aktualizacji, a osoby niekorzystający do tej pory z komunikatora mogą go pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play.

źródło: phonearena.com